Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 4906 wyświetleń

Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę Polski

Mężczyźni byli ukryci w węglarkach z kruszywem

Podczas kontroli pociągu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski przez kolejowe przejście graniczne w Kuźnicy funkcjonariusze KAS wykryli w dwóch wagonach z keramzytem czterech cudzoziemców próbujących nielegalnie przekroczyć granicę. Mężczyźni ukrywali się w tzw. węglarkach, przysypani cienką warstwą kruszywa. Cudzoziemcy zostali przekazani funkcjonariuszom z Placówki SG w Kuźnicy.

 

Zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Algierii

W trakcie prowadzonych czynności Straż Graniczna ustaliła, że mężczyźni w wieku od 21 do 29 lat to obywatele Algierii. Dodatkowo ustalono, że jeden z nich w 2020 roku otrzymał w Belgii decyzję o wydaleniu oraz zakaz wjazdu na okres 10 lat. Powodem decyzji było uznanie go winnym dokonania kradzieży domowej przy użyciu przemocy i groźby. Ponadto w 2018 roku sąd w Brugge skazał mężczyznę na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności. Uzyskano również informację, że Algierczyk ubiegał się o ochronę międzynarodową w Holandii, której nie uzyskał. Cudzoziemiec na terytorium Holandii był karany za przemoc wobec funkcjonariusza oraz udział w migrującej grupie przestępczej (kradzieże, przemoc i groźby, przemoc wobec osób). Strona holenderska w stosunku do obywatela Algierii wydała decyzję nakazującą powrót oraz zakaz wjazdu na okres 2 lat.

 

Wobec całej czwórki Algierczyków wszczęto postępowanie administracyjne zakończone wydaniem decyzji zobowiązującej ich do powrotu do kraju pochodzenia. Wszyscy otrzymali zakazy wjazdu na terytorium państw Schengen na okres 5 lat. Do czasu opuszczenia terytorium Polski decyzją sądu mężczyźni zostali umieszczeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

 

Komentarze (14)

Wreszcie w sposób humanitarny nie przyjęto migrantów. Nie zostali skazani na śmierć głodową w lesie.

w sposób humanitarny!!! Puknij sie czlowieku. Przeczytaj artykuł a potem sie wypowiadaj na forum!!

Krzysztof myślenie nie boli. Chyba, że celowo siebie i innych próbujesz na siłę nakręcać

KRZYSZTOF dołącz do nich.

Szanowna redakcja coraz bardziej stacza sie, jesli chodzi o publikacje komentarzy !Osmielam sie twierdzic , ze w niedlugim czasie beda Panstwo umieszczac wylacznie , chamskie , kretynskie i infantylne wypowiedzi, a wypowiadajacy sie tutaj beda wylacznie pluc na siebie wzajemnie i wyzywac- tak jak w przypadku np. "Krzysztofa", ktorego domena bezmyslnych wypowiedzi, sa szowinistyczne hasla i obrazliwe epietety, ktore kieruje on tradycyjnie i systematycznie do openentow o odmniennych pogladach ! W ten oto prosty sposob stracicie czytelnikow, ktorych cechuje kultura wypowiedzi i maja cos sensownego do przekazania ! Z wyrazami szacunku !

Przemek, Jaś, serdecznie pozdrawiam. Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Mają zakaz wjazdu, a to oznacza, że zostaną wydaleni z naszego kraju do ich kraju. Nikt nie wygoni ich do lasu.

Polskie służby prawidłowo postąpiły, zgodnie z przepisami. Nie rozumiem ataku na Krzysztofa.

obywatel L, jak przesledzisz jego wszystkie wypowiedzi na grajewskim portalu, wtedy zrozumiesz jaklim jezykiem sie ten czlowiek posluguje ! Kazdy ma prawo wyrazac swoje poglady, ale istotna jest kultura wypowiedzi , a nie epitety i szowistyczne hasla ! Zochowanie tego forulowicza jest skandaliczne ! Najbardziej zalosne jest , ze nie jest on odosobnionym przypadkiem i nie jest jedym wyrazajacym swoje skrajnie prawicowe poglady w sposob rynsztokowy, atakujac i wyzywajac i obrazajac jednoczesnie bezmotywacyjnie oponentow - w tym rowniez mnie.
Szanowalem zawsze ciebie i twoje wypowiedzi, ale jesli popierasz grubianstwo i prymitywizm, to ja wycofuje sie ze wszystkiego, poniewaz , to nie sa moje klomaty i nie moj swiat !

... przepraszam za popelnione bledy ,ktore sa wynikiem niewlaciwego stukania na klawiaturze.

Choop, serdecznie pozdrawiam. Proszę przeczytaj moją wypowiedź drugi raz, trzeci raz, ...., aż zrozumiesz. Nie musisz mnie przepraszać, nie wymagam tego. Z kimś mnie pomyliłeś.

Choop, naprawdę z kimś mnie pomyliłeś. Masz obsesję na imię Krzysztof i już nawet nie analizujesz wypowiedzi, a od razu przypisujesz złe intencje. Pozdrawiam

Krzysztof, styl twoich wypowiedzi w podobnych tematach mowi sam za siebie ! Nie mam zamiaru wchodzic z toba w dyskusje i komentowac jakis obsejsi i twoich "ironicznych" wypowiedzi ! Taka decyzje podjalem juz znacznie wczesniej !

Chłop, tylko w tym poście podpisałem się jako Krzysztof. Nigdy jeszcze nie podpisałem się tym imieniem (to jest moje prawdziwe imię). Mój częsty nik to Kaśka. Czytałem wypowiedzi tego drugiego Krzysztofa i też nie byłem nimi zachwycony. Tamten Krzysztof delikatnie oceniając jest raczej "prostym" człowiekiem i nigdy z nim nie wchodziłem w polemikę. Jest takie powiedzenie "nigdy nie zniżaj się do poziomu prostaka bo przegrasz. On jest na swoim poziomie i w swoim żywiole".

Chłop(?) Krzysztof- Kaśka- no comment ! Nie dam sie wiecej sprowokowac... pisz sam/a, ze soba , pouczaj(na sile) i zmnieniaj innym "nicki"- bez odbioru !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.