środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

  • 34 komentarzy
  • 11206 wyświetleń

Problemy miasta z PKS

Władze Grajewa zastanawiają się nad karą dla łomżyńskiego PKS. Chodzi o wykorzystywanie terenu dawnego dworca w Grajewie. 

Jak mówi burmistrz Grajewa, Dariusz Latarowski, spółka wypowiedziała umowę dzierżawy i miała usunąć z zajmowanego placu m.in. budynek poczekalni. Ale do tej pory tego nie zrobiła. Dlatego urzędnicy zastanawiają się nad naliczeniem kary.

Jak mówi prezes PKS Łomża, Grzegorz Rytelewski, spółka zrezygnowała z dzierżawy terenu, bo miasto zgadzało się, żeby inni przewoźnicy zatrzymywali się poza dworcem. W tym układzie PKS ponosił koszty utrzymania terenu, ale nie miał z tego tytułu przychodów. Prezesa dziwi też stanowisko miasta, bo poczekalni nie da się usunąć z dnia na dzień. Ma się to udać do końca roku.

Urzędnicy zarzucają też PKSowi, że autobusy parkują teraz na ulicy Popiełuszki i powodują utrudnienia w ruchu. Prezes spółki mówi, że jego kierowcy zatrzymują się w miejscach, z których korzystają też inni przewoźnicy. (pw/koi) -  informuje Radio Białystok

 

ROZKŁAD ODJAZDÓW  /  ważny od: 17.08.2015

GRAJEWO, D.A.

                 

ROZKŁAD ODJAZDÓW

Wszystkie stanowiska

                 

Kierunek

przez

Godziny odjazdu

AUGUSTÓW, D.A.

RAJGRÓD

15:45

LBn

       

BIAŁYSTOK, D.A.

MOŃKI, D.A.

06:50

U

12:20

L

   

BIEBRZA

 

06:55

HF

15:40

HF

   

EŁK, D.A./D.K.

PROSTKI

05:40

J

06:50

d

06:55

S

   

07:40

F

08:10

L

09:10

F

   

10:00

d

11:15

F

12:30

d

   

12:50

L

13:50

S

14:50

d

   

18:00

d

19:00

L

   

GLINKI, SKRZ.

WIERZBOWO G

15:15

S

       
   

ZAUSKI

           

GRAJEWO, D.A.

ŁOSEWO S

14:25

S

       
   

NIEĆKOWO
SZCZUCZYN
WIERZBOWO G

           

GRAJEWO, D.A.

SZCZUCZYN

07:10

F

       
   

NIEĆKOWO
ŁOSEWO S

           

GRAJEWO, D.A.

WOJEWODZIN

14:15

S

       

KARCZEWO

KARWOWO R

15:45

F

       

ŁOMŻA, D.A.

SZCZUCZYN

09:15

L

14:00

S

15:10

N

   

RADZIŁÓW
JEDWABNE

           

ŁOMŻA, D.A.

SZCZUCZYN

06:05

F

09:00

F

13:00

S

 

STAWISKI

14:45

L

19:05

LBn

   

NIECIKI

SZCZUCZYN

12:25

S

       

NIEĆKOWO

SZCZUCZYN

07:30

S

       

PIEŃCZYKOWO

BIEBRZA

06:45

S

06:45

F

15:40

F

PISZ, D.K.

SZCZUCZYN

15:25

U

       

RADZIŁÓW, PL.500-LECIA

OKÓŁ

15:40

L

       

RADZIŁÓW, PL.500-LECIA

RUDA G

13:00

F

       

RADZIŁÓW, PL.500-LECIA

SZCZUCZYN

18:05

L

       

RADZIŁÓW, PL.500-LECIA

SZCZUCZYN

13:05

L

15:15

F

   
   

ŁAWSK

           

RAJGRÓD, RYNEK

 

06:30

F

10:30

F

12:50

F

SUWAŁKI, D.A.

EŁK, D.A.

10:55

bP

       
   

AUGUSTÓW

           

SUWAŁKI, D.A.

RAJGRÓD

09:05

d

       
   

AUGUSTÓW

           

SZCZUCZYN, P.DW.

 

10:30

HF

15:25

H

16:10

F

SZCZUCZYN, P.DW.

ŁOSEWO S

15:45

S

       

SZCZUCZYN, P.DW.

WIERZBOWO G

14:30

S

       
   

SZCZUCZYN
SULEWO

           

WARSZ, DW. WSCH LUBELSK 13/08

RADZIŁÓW

05:40

15dP

       
   

ŁOMŻA, D.A.
OSTRÓW MAZ. D.A

           

WARSZAWA, D.A.ZACHODNI 02, D/W

ŁOMŻA, D.A.

06:45

LP

16:50

bP

   
   

OSTRÓW MAZ. D.A

           

WOJEWODZIN SZKOŁA

DWORNA

07:40

S

       
   

KONSTYTUCJI 3MA
PRZEMYSŁOWA PRZ
WOJEWODZIN

           
                 

OZNACZENIA KURSÓW

1 - kursuje w poniedziałki
5 - kursuje w piątki
B - KURSUJE CODZIENNIE OPRÓCZ SOBÓT
b - nie kursuje w dniu 1.I, w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych i w dniu 25 XII
d - nie kursuje w dniu 1.I, w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych oraz w dniach 25 i 26 XII
F - KURSUJE W DNI ROBOCZE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
H - kursuje codziennie w okresie ferii letnich i zimowych oraz szkolnych przerw świątecznych
J - KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY
L - NIE KURSUJE W 1 i 2 DZIEŃ B.NAR.i WIELK. ORAZ W NOWY ROK
N - NIE KURSUJE W 1-WSZY DZ.B. NAR.i 1-WSZY DZIEŃ ŚW. WIELKANOCY
n - nie kursuje w Wigilię, Sylwestra 31 grudnia i Wielką Sobotę
P - KURS POŚPIESZNY
S - kursuje w dni nauki szkolnej
U - NIE KURSUJE W 1 DZIEŃ B. NAR. I WIELKANOCY ORAZ W NOWY ROK

 

Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Łomży sp. z o.o. Grzegorz Rytelewski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w biurowcu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Łomży sp. z o.o. ul. Al. J. Piłsudskiego 88, pokój nr 1 w godzin. od 14:00 do 16:00

 

 

Komentarze (34)

do tej pory żadne autobusy nie stały tak,jak teraz.Stoi sznur i strach wymijać bo z naprzeciwka można się zderzyć z nadjeżdżającym autem a schować się nie ma gdzie bo autobusy stoją blisko siebie

Nie rozumiem tego. Co miastu przeszkadzalo przedluzyc umowe najmu i pomyslec troche o tym jak ten problem rozwiazac. Chyba komus zalezy na tym kawalku ziemi .

''urzędnicy zastanawiają się " a gdzie przepisy?

Widac ze burmistrz miasta jest wrogiem PKS.Zamiast pomoc tej placowce/m.in.zakaz zatrzymywania sie autobusow w miejscu innym niz plac PKS/wrecz utrudnia jej funkcjonowanie.Czesto korzystam z komunikacjii PKS i to co sie teraz dzieje jest nienormalne.PKS jest dla grajewiakow i to trzeba miec na uwadze.Pan burmistrz jezdzi autem to ta sytuacja nie dotyczy.....

Niech lepiej władze miasta zastanowią się kiedy te miasto splantować i zaorać nie mamy nic ani dworca PKP ani PKS.I gdzie tu cywilizacja.

Przepraszam, a czy to to jest DWORCEM ??????
ludzie o czym piszecie
Kierowa - a gdzie znajomość KODEKSU ?????

Zapominamy że są i inne firmy np. z Ełku, Augustowa, Suwałk itp., a nie tylko PKS. Burmistrz powinien trzymać się przepisów. Czyli rozliczyć PKS.

Burmistrzem był Kiełczewski... Wszystko wyglądało inaczej, teraz same problemy...

A wy potraficie czytać? To PKS zerwał umowę, a nie Miasto czy Burmistrz. To PKS się wypiął. Myśleć trochę jak piszecie.

niech Pan Burmistrz zainteresuje się oświetleniem Grajewa, z domu strach wyjść ciemno widzę ciemno. Rano idąc do pracy jeszcze jest ciemno i latarnie gasną. Co z latarką mamy chodzić. Jest od dłuższego już czasu nieoświetlony parkind bloki 28aib aż strach chodzić. Kto to załatwi?

niech przy ZWiKu na Żeromskiego zrobią latarnie bo pija i palą bóg wie co,głośno i strach tamtędy iść.Codziennie stoją jakieś auta bo ciemno i nic nie widać!Ani radiowóz ani nic chociaż sadze ze jedna latarnia załatwiła by sprawę.

PKS nie powinien wyręczac władz miasta z obowiązku organizowania dworca utrzymania przystanków.
W kraju są miasta powiatowe które mają nawet lotnisko, a Grajewo brak słów jak wybrane przez nas władze dbają o mieszkańców tego miasta.
Jeszcze chwila i zniknie pseudo dworzec i zobaczycie jak szybko Pan Burmistrz zorganizuje jakieś schronienie dla podróżnych .
PKS na nikogo się nie wypiął patrz, słuchaj, czytaj, oceniaj . Głosowałem na Pana Panie Burmistrzu.

ludzie czepiacie sie burmistrza - przeczytajcie najpierw ze zrozumieniem.. to PKS wypowiedzial umowe miastu a nie miasto im.. powod? zal ich za dupe sciska ze obok sa przystanki konkurencji ;] a chyba dobrze ze miasto umozliwilo przystanki innym przewznikom zeby zwiekszyc ilosc polaczen miedzy miejscowosciami ;]

wybraliscie latarowskiego to teraz cieszcie sie i nie narzekajcie a idzie sie na nowe stanowisko dla kasy

Do Manka:tak,PKS wypowiedzial umowe poniewaz nie bylo rentowne utrzymywanie takiego placu a burmistrz zamiast obnizyc czynsz, dac mozliwosc zarobku poprzez wynajecie innym autobusom prawa zatrzymywania sie na tym placu lub pomoc w remoncie przyjal wypowiedzenie umowy przez PKS i teraz dzieja sie takie rzeczy.Gdzie ta palcowka wyniesie sie? Przeciez tak jak jest w tej chwili z autobusami nie moze byc.Jakas walka toczy sie,przeciez to kierowcy grajewiacy,poczekamy,zobaczymy .

Przypominam że PKS to Łomża a nie Grajewo i kasa wypływa do Łomży. Do Ewy Burmistrz stoi na straży przepisów i dba o to by taki przewożnik jak PKS nie łamał ich. Konkurencja musi być!

Nie pasuje to zapraszam do Szczuczyna może tam dla PKS-ów miejsce się znajdzie jak Grajewie przeszkadza

Ludzie... Skończyliscie chociaż podstawówkę? Zero umiejętności czytania ze zrozumieniem. To PKS zerwał umowę, nie burmistrz. Miasto teraz traci przez nich pieniądze, a Wy piszecie, że burmistrz powinien pomóc. To, że nie jesteście sprzymierzeńcami Pana Latarowskiego, nie znaczy, że nie powinniście czasem ruszyć makówką i pomyśleć racjonalnie. Poza tym z jakiej racji miasto ma pomagać dla Łomżyńskiego Pksu, skoro to oni się wypieli ? Ludzie, tak bardzo chcecie kogoś zmieszać z błotem, a przez to co piszecie sami wyglądacie na półgłówków.

Niech Pan Latarowski i Radni -bezradni weżma sie w koncu za miasto..bo za poprzednika bylo o niebo lepiej..a wiocha Grajewo znowu upada jak za P. Waszkiewicza

to władze miasta mają zasrany obowiązek zrobić tak aby był dworzec a teren pod dworzec powinien być wydzerżawiony dla PKS-u bodaj i bezpłatnie bo nasze PKS też nie najlepiej stoi finansowo, czy wiecie jakie marne grosze zarabiają kierowcy Pan Burmistrz przecież na samym poczatku obiecywał, że weźmie się w pierwszej kolejności za dworzec a tu nic - dworzec powineni być wizytówka miasta

Miasto nie ma prawa dokładać do PKS-u, a kierowcy pójdą do innego przewożnika i pewnie lepiej na tym wyjdą. Faster ich przyjmie. PKS jest Łomżyński a nie Grajewski !!! Pan Burmistrz wreszcie zrobi z tym placem porządek. Zniknie ozdoba centru Grajewa

Do kogo tu powinniśmy mieć pretensje. Jeden i drugi myśli ze ma rację. Tylko z tego wszystkiego to podróżujący ucierpia. Od 2 lat dojezdzam PKSami do pracy i nie powiem bo co chwilę mam wojnę z nimi. Tylko to jest jedyny przewoźnik którym dojadę do pracy. Co zrobimy kiedy nie będzie kasy i firma przestanie działać ???

To jest skandal żeby miasto nie miało dworca -ciekawe kto jest temu winien i jaki jest w tym interes bo nie społeczeństwa,a przecież idzie zima .

Nasze PKS ? Dobre :) Łomża chce za frajer korzystać, a wy mówicie, żeby za darmo im dac ? Ludzie... Moze w ogole za nic nie pobierać opłat, a miasto niech płaci ? Chęcią otworzę jakis biznes na takich warunkach :)

PKS może spokojnie iść na Kolejową - nic się nie dzieje; taki w tym momencie jest plan; chcieliście, żeby dworzec doprowadzić do dawnej świetności, więc musi tam ktoś wejść; trzeba to wreszcie załatwić, a nowe życie rodzi się w bólach jak wiecie;
po co płaczecie, to jest firma, żadna nie będzie działać bez zysku, bo by się zamknęła; tylko właśnie, kierowcy, koszty itd i nigdy nie ma na inwestycje...

Tak to sie dzieje gdy miastem rządzą nauczyciele

Łomżyński PKS to warto powiedzie kto pracuje w placówce w Grajewie Łomżyniacy?, komu PKS Łomża płaci podatki od środków transportu za pojazdy jeżdżące w Grajewie, za zezwolenia na przejazdy , w którym mieście rozliczają się z podatku pracownicy z placówki w Grajewie, kto ma obowiązek tworzenia dworców , przystanków.PKS Łomża nie chce żadnych przywilejów a tylko równego traktowania przez władze miasta wszystkich przewoźników.

My tu gadu gadu . dworzec to nasza wizytówka i schronienie naszych dzieci przed wiatrem deszczem- idzie zima Panie burmistrzu PKS utrzymywał budę zobaczymy co miasto wybuduje.

I doczekaliśmy czasu,ze w Grajewo nie ma dworca kolejowego i autobusowego. To są fakty .ta sytuacja tymczasowości trwa już ponad 20 lat .Czy to ślepy los jest tak nieprzychylny dla Grajewa , czy może ludzie, którzy nie potrafią zrealizować ważnych celów.Chyba jedynym rozwiązaniem dla Grajewa będzie powierzenie trudnych zadań spejalistom do zadań specjalnych,którzy za godną sumę pieniędzy rozwiążą nierozwiązywalne grajewskie sprawy.To nie żarty to sprawdzone metody zwłaszcza tam gdzie miejscowi "działacze "nie są w stanie rozwiązać podstawowych problemów. Może więc trzeba rozpisać referendum w tej sprawie. Czekam na odzew .

Większość autobusów jazdzi z rejestracją BL czyli podatki idą do Łomży, trasy są przez Grajewo lub gminne

Dodam jeszcze że e PKS-sie pracują sami emeryci Kurde

Bardzo fajnie najlepiej karac moze ktos by pomyslal jak pomoc w tej sprawie i zrobic cos aby podroznym i nam wszystkim zylo sie lepiej . Za kierownica pracuja ludzie ktorzy zarabiaja na rodziny . O nich ktos mysli prosciej jest zlikwidowac zaorac po co dworzec.A tak naprawde to wstyd zeby w 21 wieku w dosc duzym miescie nie bylo dworca PKS, PKP to kpina jakas jest.

To nic nie zmienia ze Łomza wypowiedziala umowe a wy byscie chcieli dziwrzawic taki ladny plac nogi mozna tam polamac a jaki wstyd dla podroznych.Moze trzeba bylo porozmawiac z łomza udostepnic inny plac lub zastanowic sie jak to rozwiazac .

Bardzo ale to badzo potrzebny jest dworzec nam podróżującym PKP i PKS

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.