poniedziałek, 25 października 2021

Kraj

Premier odwiedził podlaskie

Premier odwiedził podlaskie

Premier Donald Tusk odwiedził dwie największe inwestycje w województwie podlaskim. Wczoraj wziął udział w Adamowie ( pow. siemiatycki ) w uroczystości oddania do eksploatacji największych w Polsce zbiorników na ropę naftową. Dziś zwiedził fabrykę Ikea w gminie Orla.

W Adamowie inwestycja spółki PERN „Przyjaźń” ma wartość 90 mln zł. Premier podkreślił wagę tej inwestycji dla zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Zbiorniki w Adamowie mają pojemność 100 tys. metrów sześc. Magazyny spełniają najwyższe standardy w zakresie ochrony środowiska. Zastosowane w nich technologie znacznie ograniczają emisję węglowodorów do atmosfery i gwarantują, że magazynowanie i przetłaczanie ropy będzie całkowicie hermetyczne. Budowa trwała blisko dwa lata.

Również w Orli premier podkreślił rangę inwestycji. Fabryka Ikei to najnowocześniejszy zakład tego typu w Europie.  Zdaniem premiera Podlasie staje się bardzo atrakcyjne dla przedsiębiorców - zarówno krajowych, jak i zagranicznych, a marka Ikea to najlepsza promocja dla Podlasia i całej Polski. 

W piątek nastąpi uroczyste otwarcie nowej fabryki, która docelowo ma zatrudniać 250 osób. Zakład będzie produkował ultra cienkie płyty drewnopochodne HDF. Wartość inwestycji jest szacowana na 140 mln euro.  - informują wrotapodlasia.pl

środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.