wtorek, 28 maja 2024

Warto przeczytać

Prawidłowe wyposażenie salonu fryzjerskiego. Zobacz na co zwracać uwagę

Wystarczy poczytać opinie klientów, by wiedzieć że wyposażenie jest niezwykle ważnym aspektem w prowadzeniu salonu fryzjerskiego. Klientki oceniają oczami i to aranżacja salonu często decyduje o tym, czy znów chcą zawitać do środka i skorzystać z konkretnych usług.


Wystarczy poczytać opinie klientów, by wiedzieć że wyposażenie jest niezwykle ważnym aspektem w prowadzeniu salonu fryzjerskiego. Klientki oceniają oczami i to aranżacja salonu często decyduje o tym, czy znów chcą zawitać do środka i skorzystać z konkretnych usług.

Do niezbędnego wyposażenia salonu fryzjerskiego zalicza się:

 • fotele fryzjerskie,
 • konsole,
 • taborety i hokery,
 • myjki fryzjerskie,
 • pomocniki mobilne.

Oprócz tego trzeba zadbać także o strefę, gdzie klientki oczekują na wizytę i recepcję, która bezwzględnie jest wizytówką każdego salonu. Dlatego z tego względu zarówno poczekalnia, jak i recepcja muszą odznaczać się dobrym stylem, pragmatyzmem i nowoczesnością.


Jakie powinno wyglądać wyposażenie salonu fryzjerskiego?

Urządzając salon fryzjerski nie zaszkodzi na początku przemyśleć, co jest niezbędne i przydatne. Kolejną kwestią, która ułatwi kompletowanie wyposażenia, jest uzyskanie spójnej całości pod względem stylu, kolorystyki czy wyglądu.

Szczególnie należy zwrócić uwagę na:

 • wykonanie – każdy element salonu fryzjerskiego musi być wygodny, stabilny, ale też tak wykonany, by przez długi czas emanował nienagannym wyglądem. Skóropodobne materiały szczególnie te o niższej jakości mogą się szybko przecierać, a pęknięcia i dziury będą psuć wygląd całego salonu. Warto również przemyśleć wybór kolorów. Białe meble szybko się brudzą i znać na nich wszelkie uszkodzenia, z kolei ciemne meble mogą nadmiernie przeciążać salon. Ciekawą alternatywą mogą być meble utrzymane w szarych czy pastelowych kolorach.
 • wytrzymałość – meble fryzjerskie muszą być wytrzymałe, by zapewniały komfort użytkowania i odciążały właściciela od ponoszenia notorycznych kosztów na zakup nowych elektów.
 • wykończenie – fotele, konsole czy meble w poczekalni powinny cechować się wyjątkowym designem, by kreowały stylowe i eleganckie wnętrze, w którym panuje harmonia i przyjemna atmosfera.


Wyposażenie salonu fryzjerskiego lista?

Szukasz listy wyposażenia salonu fryzjerskiego? Możesz wejść na stronę https://www.fryzomania.pl/category/wyposazenie-salonu-fryzjerskiego , gdzie masz wszystko dokładnie poukładane. W szybki sposób możesz wybrać to czego potrzebujesz w hurtowych cenach.


Jak wybrać najlepszy fotel fryzjerski?

Sklepy z profesjonalnym wyposażeniem fryzjerskim, zdecydowanie pozwalają wybrać taki fotel, który będzie komfortowy w użytkowaniu i intersujący z wyglądu. Łatwo więc wybrać tam taki model, który spełni wszystkie oczekiwania. O to czym warto się kierować przy wyborze:

 • fotel fryzjerski powinien mieć wygodne, miękkie oraz odpowiednio wyprofilowane siedzisko; to nie oznacza, że taki fotel musi odznaczać się większymi parametrami; do mniejszego salonu łatwo można wybrać smuklejsze modele, które też zapewnią klientkom sporo komfortu i wygoda;
 • istotna jest regulacja fotela na wysokość - by dopasować go do każdej klientki i ułatwić fryzjerowi pracę;
 • fotel musi być stabilny, dlatego warto zwrócić uwagę na podstawę fotela;
 • materiał, z którego wykonany jest fotel powinien być trwały w użytkowaniu, odporny na zarysowania, ale także łatwy w czyszczeniu.

 

Ponadto profesjonalny fotel fryzjerski powinien być wyposażony w:

 • regulację wysokości,
 • regulację oparcia, podnóżka i zagłówka – tutaj ważny jest przede wszystkim komfort klientek, które podczas zabiegów na tym fotelu spędzą nawet kilka godzin. Jeśli fotel nie będzie wygodny, to gro klientek poszuka innego salonu.


Jednakże nawet detale mają znaczenie, dlatego warto przemyśleć kolor fotela, tak by pasował do wnętrza, ale też był praktyczny w użytkowaniu. Dobrze jest mieć na uwadze, że biele szybko się brudzą, a żywe kolory mogą z czasem tracić swoją intensywność.

W salonie, który zapewnia swoje usługi także dla Panów nie powinno zabraknąć fotela barberskiego.


Tanie czy drogie? Okazja wyposażenie salonu fryzjerskiego!

Kiedy zachodzi potrzeba zakupu kilku mebli w jednym czasie, to cena zawsze odgrywa istotną rolę. To jednak nie zawsze jest dobrą decyzją, ponieważ tańsze meble wymagają wymiany już po pierwszych latach użytkowania. To oznacza, że salon fryzjerski zawsze będzie miał spore wydatki. Lepszym wyborem są więc droższe meble z lepszej półki, które mogą wytrwale służyć nawet ponad 10 lat. W tym miejscu polecamy firmę Panda, która przoduje od lat na rynku fryzjerskim w Polsce. Niestety konkurencyjne firmy w większości to ściągane gotowe elementy z chin. Takie wyposażenie salonów fryzjerskich się po prostu nie opłaca!

Jak widać wyposażenie fryzjerskie to nie łatwa sprawa! Zaufaj profesjonalistom i odwiedź stronę fryzomania, gdzie otrzymasz indywidualnego opiekuna, który wszystko Ci wyjaśni.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.