wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 10106 wyświetleń

Praktyki Niećkowa we Francji

2 września 2013 r. w Zespole Szkół w Niećkowie był nie tylko inauguracją nowego roku szkolnego, jak w każdej innej szkole.

W Niećkowie ten dzień miał szczególny charakter, gdyż podczas uroczystości, w obecności całego społeczeństwa szkolnego, rodziców i przedstawicieli władz lokalnych Dyrektor szkoły – p. Dariusz Koniecko wręczył dokumenty Europass – Mobilność uczestnikom projektu "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących się zawodowo", w ramach EFS Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Przedsięwzięcie odbywa się na zasadach Programu Leonardo da Vinci będącego częścią Programu „Uczenie się przez całe życie”.

Dokument Europass – Mobilność jest potwierdzeniem odbycia praktyki we Francji w ośrodku jeździeckim Domaine de la Loge, a tym samym poświadczeniem uzyskania pierwszych doświadczeń zawodowych w środowisku międzynarodowym oraz zdobytych umiejętności w czasie praktyki.

Jak już pisaliśmy na łamach portalu w maju tego roku (http://e-grajewo.pl/wiadomosc,Wieci_z_Niekowa,19989.html)  uczestnikami projektu było ośmioro uczniów wraz z opiekunem - nauczycielem języka francuskiego. Kształcą się oni w zawodzie technik hodowca koni i w dniach od 7.04. do 4.05.2013 r. odbyli czterotygodniowe praktyki zawodowe w Burgundii, centralnej części Francji, w ośrodku jeździeckim Domaine de la Loge.

  Podczas rozmów z uczniami dało się wyczuć zadowolenie z ich udziału w projekcie oraz zauważyć jego pozytywny wpływ na ich doświadczenie zawodowe i zdobyte umiejętności.


poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (3)

"Uczestnikami projektu było ośmioro uczniów" a na zdjęciu mamy pięcioro.

trójka została we Francji :)

Bo 3 nie przyszło na rozpoczęcie tumanie!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.