poniedziałek, 27 maja 2024

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 13957 wyświetleń

Praca w nowej fabryce

Budowa nowej fabryki MDF Pfleiderer Grajewo S.A. rozpoczęta. 22.11.2005 w Grajewie odbyła się oficjalna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki płyt MDF w Grajewie. Fabryka jest nową inwestycją i powstaje obok już istniejącego zakładu .

W trakcie oficjalnych przemówień podkreślono rolę Pfleiderer Grajewo S.A. jako największej i najbardziej aktywnej inwestycyjnie firmy na Podlasiu. Prezes Paweł Wyrzykowski poruszył aspekt społecznej odpowiedzialności władz ustawodawczych i administracji rządowej za stwarzanie właściwych warunków do rozwoju biznesu w Polsce, oraz odpowiedzialności firm za uczciwe prowadzenia biznesu i dążenia do rozwoju.

Bliskość poważnych rynków eksportowych oraz jakość kadry to z pewnością poważne argumenty przemawiające za budową fabryki w Grajewie. W aspekcie polityki biznesowej decyzja ta “dojrzewała” podczas długotrwałych negocjacji z właścicielem Pfleiderer AG Niemcy. Budowa nowego zakładu ma również swój społeczny aspekt związany z nowo tworzonymi miejscami pracy oraz strategiczny wymiar handlowy w kontekście dalszych możliwości rozwoju. “Wierzę, że w najbliższych latach utwierdzicie nas w trafności naszej decyzji” powiedział Prezes Pfleiderer AG Niemcy H.Overdiek. (foto pfleiderer.pl)


Burmistrz Miasta na Sesji RM 24.11.05r. informował zebranych, iż uczestniczył w uroczystości wbudowania kamienia węgielnego pod nową fabrykę płyt w Grajewie. Fabryka ta wstępnie zatrudniać będzie 100 osób załogi i 100 osób w otoczeniu.


e-Grajewo.pl

Komentarze (11)

Widzicie jednak dzieją się i dobre rzeczy u nas w Grajewie, oby tak dalej...
ciekawi mnie jednak czy w tej nowej fabryce znajda prace młodzi ludzie czy pracujący emeryci...

No to i mieszkań by się przydało troche więcej

Miało być 200 osób , a teraz się okazuje że tylko 100 , no cóż chyba miałem złe informacje

oj poprostu grajewiaku niepotrafisz liczyc przeciez napisano ze będzie zatrudnione 100 zalogi i 100 osob w otoczeniu więc wnioskując 100+100=200:]

super hiper extra płytki Pfleiderer!!! Oby tak dalej :)

inżynierowie i automatycy, reszta to ci których przerzucą z PFlaiderera i to wszystko w tym temacie.

no to teraz Mlekpol bedzie musial podniesc zarobki elektrykom i automatykom bo inaczej uciekna do Plyt

Ja już tam pracuję!!! Załączniki kochani, Załączniki!!!
Każdy tak może tylko trzeba chcieć. To taka nowa forma inwestycji w siebie. Kapitał Osobowy. Nowa ekonomia rynku - społeczna /czytaj załącznikowa/.

"grajewiak" czytaj dokladniej "e", albo rzeczywiście troszke się cofnij i wróć do nas po kursie :) czy coś...:)

Pracowałem swego czasu w ZPW -dawniejsze "Płyty " i był to nasz POLSKI zakład i zatrudniał około 1500 ludzi - grajewiaków i nie tylko - a teraz cały zakład sprzedano NIEMCOM za grosze i zwolniono połowę ludzi - tych co naprawdę PŁYTY budowali , a teraz mamy się z tego cieszyć ,że bdziemy pracować za nędzne grosze na "PAŃSZCZYŻNIANYM ". Co za gospodarz sprzedaje swoją gospodarkę a potem idzie po prośbie ? ? ?! ! ! !

DO ZPW GRAJEWO: TO tacy jak Ty sprzedali Płyty i mieli z tego kasę część ją dobrze ulokowała a reszta przejadła i teraz biedują.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.