piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 10351 wyświetleń

Pozytywne zmiany w ZPOZ

W 2007r., w 90-ciu procentach ze środków własnych Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej, został wybudowany budynek Przychodni Rejonowej w Szczuczynie ( foto nr 1 ). W chwili obecnej trwają kolejno remonty wewnątrz wszystkich obiektów użytkowanych przez ZPOZ w kierunku dostosowania ich do wymogów ustawy o Zakładach Opieki Zdrowotnej.

Poradnia Ginekologiczno - Położnicza przy ul. Krasickiego w Grajewie została wyposażona w nowy aparat USG. Aparat w 100% zakupiono ze środków zakładu. Koszt zakupu to kwota ok. 50000 zł. Poradnia ta wcześniej została też wyposażona w nowoczesny autoklaw i zgrzewarkę dla potrzeb sterylizacji, co wymiernie podniosło standard opieki nad pacjentkami. Zakup sfinansowano również w 100 % ze środków zakładu - w kwocie ok. 20000 zł. Łącznie na remonty wewnątrz budynków ZPOZ w latach 1999 - 2007 wydatkowano kwotę ok. 292282,32 zł, bez kosztów budowy przychodni w Szczuczynie. Budynki te jednak nadal potrzebują dużych nakładów głownie na elewację zewnętrzną.

Średnie roczne wynagrodzenie w zakładzie w roku 2007 wzrosło o 11.83% w stosunku do roku 2006 i wynosiło 2593,42 zł. Od stycznia bieżącego roku włączono do podstawy wynagrodzenia dotychczasowe kwoty wypłacane w formie dodatku i oprócz tego podniesione zostały wynagrodzenia pracownicze średnio o ok. 7%. Dalszy ewentualny wzrost wynagrodzeń planowany jest w formie prowizyjnej, czyli za wkład pracy. Dla przykładu można przytoczyć: że przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w kraju w 2007r. wynosiło 2888.20 zł, a przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej w 2007r. - 2691.03zł. - informuje B. Chorosz, dyr. ZPOZ w Grajewie

czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (12)

trzeba tez dodac jak mile panie pracują w przychodni Rejonowej w Szczuczynie

takie wynagrodzenia mają nieliczni

Polityka kadrowa poniżej krytyki ,przerost administracji w stosunku do zadań widać gołym okiem.

Niech dyrektor policzy oddzielnie biurowców ,a oddzielnie pielęgniarki,

moja żona po 20 latach pracy wZPOZ zarabia 1200 zł.

To niech zmieni pracę.A ja tam pójdę.

Najlepiej to Ty sprawdż PIT bo każda kobieta coś przed mężem ukrywa.A napewno przekonasz się że jest więcej.

to się okazuje że pielęgniarki ,zarabiają dwa razy więcej niż twierdzą.Niedawno w jednym z ośrodków ,zadałam takie pytanie dla pielęgniarki, twierdziła ze zarabia ok 1250zł ,a wydawało się że jest wiarygodna.To gdzie jest prawda no i kto mówi prawdę.

Widać że służba zdrowia przeszdza z niskimi zarobkami , bo jeżeli ma się ok. 2tyś to już można wyżyć ,gorzej bywa jak się ma tysiąc złotych i trzeba jeszcze wykonywać odpowiedzialną pracę.

do średnich zarobków w POZ wliczane są "bardzo niskie zarobki lekarzy " i pozostałych pracowników

jestem ekonomistko i wiem dobrze co to średnia zarobków ,wystarczy kilku osobom wywindować pobory

ja po 30 latach mam 1520 zl brutto i nie zamierzam pracowac u lekarzy rodzinnych lub w prywatnym gabinecie w zpoz mam premie trzynastki i talony a u rodzinnych ponizenie wyzysk i upokorzenie brak materialow medycznych rekawic brak nawet urlopow ,urlop caly jest tylko na papierze .nie ma dnia zeby nie pytaly czy zwolnilo sie jakies miejsce w zpoz bo chca wracac

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.