niedziela, 29 maja 2022

Kultura i rozrywka

Poznaj swoja pasję z "Dwójką"

 26 listopada 2016r. odbyły się kolejne zajęcia kreatywne dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Wspólnie z dziećmi bawiły się panie: M. Boć, B. Mścichowska ,D. Jabłońska ,E. Alksnin, E. Wiśniewska, J. Bieńkowska i W. Mulewska.

 Dzieci przy muzyce pięknych kolęd i pastorałek wykonywały świąteczne ozdoby. Ozdabiały za pomocą szpileczek i kleju styropianowe bombki, choinki,  aniołki kolorowymi cekinami i brokatem. Każde dziecko z wielkim zaangażowaniem i radością robiło swoją ozdobę. Cieszyły się, że z pod ich rąk wychodzą piękne ozdoby, które później zawisną na choince w ich domach.

 Pod hasłem "Tajemnicza podróż po krainie baśni" odbyły się zajęcia rozwijające zainteresowania czytelnicze. Uczniowie rozwiązywali zagadki czytelnicze, odgadywali tytuły bajek i baśni na podstawie ilustracji, rozpoznawali bohaterów bajek oglądając przygotowane rekwizyty. Następnie malowały swoje ulubione sytuacje zaczerpnięte z omawianych utworów. Ćwiczyli zdolności ekspresyjne w różnego rodzaju dziedzinach edukacyjnych, rozwijali pomysłowość i aktywność twórczą.

 Ostatnio większość dzieci żyła minionkami i wszystkim co z nimi związane, dlatego podczas zajęć kreatywnych stworzono z dziećmi własne stworki oraz ich wyspę (bożonarodzeniową). Jako podstawę do naszej pracy został wykorzystany kawałek kartonu. Minionki wykonywaliśmy z rolek po papierze, a wyspę z szarego papieru. Całość  makiety pomalowano i doklejono drzewko bożonarodzeniowe. Zabawa uczyła współpracy w projektowaniu i wykonaniu zadania krok po kroku. A twórcza samorealizacja zawsze dodaje dziecku wiary w swoje umiejętności, odwagi w działaniu i pozwala rozładować negatywne emocje.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.