Sport

  • 11 komentarzy
  • 8809 wyświetleń

Pożegnanie z III ligą

W sobotę o godzinie 17:00 w ostatniej już kolejce rozgrywek III ligi w sezonie 2012/2013 piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się na własnym stadionie z HURAGANEM Morąg. Będzie to mecz dwóch zespołów, które w poprzednich sezonach zajmowały czołowe lokaty w lidze a w tych rozgrywkach zaliczają zupełnie nieudany sezon. HURAGAN zajmuje po 29 kolejkach 13 miejsce wyprzedzając jednak aż o 11 punktów 14-tą WARMIĘ. Dla porównania w ubiegłym sezonie WARMIA była na mecie czwarta a HURAGAN siódmy. O ile w przypadku grajewian spory wpływ na takie a nie inne miejsce w tabeli miało znaczne obniżenie budżetu Klubu na rok 2013 i rezygnacja z usług kilku zbyt drogich dla nas zawodników, to w przypadku morążan wspieranych przez hojnego sponsora – firmę KACZKAN, producenta podłóg i parkietów trudno znaleźć przyczynę obniżki formy. Zespół z Morąga w zimę dokonał poważnych wzmocnień w postaci Krzysztofa Filipka ze STOMILU Olsztyn oraz Pawła Szymańskiego z SOKOŁA Ostróda. Podobno jednak nie spisują się oni zgodnie z oczekiwaniami morąskich działaczy i kibiców.


W poprzedniej kolejce HURAGAN zremisował u siebie z WISSĄ Szczuczyn 1:1 po bramce Grzegorza Naczasa. W środę 12 czerwca morążanie jakby na osłodę kiepskiego sezonu w lidze pokonali na wyjeździe PISĘ Barczewo 3:0 (bramki: Piotr Żórański – 2 i Daniel Chiliński) i awansowali do finału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu woj. warmińsko – mazurskiego.
Oto bilans III-ligowych spotkań obu zespołów:
SEZON 2008/2009
04.10.2008 WARMIA Grajewo - HURAGAN Morąg 0:1
Bramka: Daniel Komorowski 42'
09.05.2009 HURAGAN Morąg - WARMIA Grajewo 2:1
Bramki: Tomasz Włodarczyk 48', George Kukoya Gilmore 79' - Paweł Strózik 16'
 
SEZON 2009/2010
15.08.2009 WARMIA Grajewo - HURAGAN Morąg 0:0
27.03.2010 HURAGAN Morąg - WARMIA Grajewo 0:2
Bramki: Marcin Strzeliński 28', Mariusz Milczarek 36'
 
SEZON 2010/2011
28.08.2010 WARMIA Grajewo - HURAGAN Morąg 1:1
Bramki: Daniel Tuzinowski 89' - Andrzej Jaroń 40'
09.04.2011 HURAGAN Morąg - WARMIA Grajewo 1:0
Bramka: Kamil Mędrzycki 90' (rzut karny)
 
SEZON 2011/2012
29.10.2011 HURAGAN Morąg – WARMIA Grajewo 0:0
09.06.2012 WARMIA Grajewo – HURAGAN Morąg 0:3
Bramki: Mateusz Czorniej 6’, Jakub Błażewicz (dwie) 38’, 77’
 
SEZON 2012/2013
03.11.2012 HURAGAN Morąg – WARMIA Grajewo 1:0
Bramka: Rafał Gagat 74’
Razem 9 spotkań, 5 zwycięstw HURAGANU, 3 remisy, 1 zwycięstwo WARMII. Bramki: 4-9 na korzyść zespołu z Morąga.
 
Jasno wynika z powyższego zestawienia, że WARMIA z HURAGANEM ma “pod górkę”. To jeden z tych zespołów z którymi naszemu zespołowi gra się zawsze ciężko i trudno przypuszczać, żeby w sobotę było inaczej. Nasi piłkarze muszą wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, by zakończyć zły sezon zwycięstwem.
Do zespołu WARMII wraca po pauzie za żółte kartki Mateusz Tuzinowski. Niestety, przeciwko HURAGANOWI nie zagra kontuzjowany w meczu z Korszami Karol Kosiński.
 
Zapraszamy na mecz! Prosimy sympatyków piłki nożnej i Kibiców naszego Klubu by jeszcze raz w tym sezonie wsparli nasz zespół. Wierzymy, że prawdziwi Kibice niezależnie od ligi, w której przyjdzie w kolejnym sezonie grać WARMII pozostaną z Klubem na dobre i na złe. Przypomnę, że na dziś WARMIA zajmuje miejsce spadkowe i w przyszłym sezonie najprawdopodobniej zagra w IV lidze podlaskiej. Niewykluczone jest jednak, że ze względu na możliwe rozszerzenie składu III ligi oraz inne okoliczności (prawdopodobna fuzja elbląskich zespołów) nasz zespół pozostanie na tym poziomie rozgrywek.
 
 

Autor: Janusz Szumowski
http://kswarmiagrajewo.org
http://www.facebook.com/warmia

wtorek, 21 marca 2023

Warmia. Klęska na inaugurację!

wtorek, 21 marca 2023

II Wiosenny Turniej Szachowy 2023

Komentarze (11)

Parodia to nie ta Warmia co kiedyś. Pomyślcie o zmianie całej kadry heheee

z takim składem i ich gra to do klasy B tam dostaną lomot to sie naucza

Gdzie nasi piłkarze sprzed lat..... Trudno ale i tak gratuluje walki :) Lepiej jest coś robić niż nie robić nic :)

zmiencie sklad aby chociaz 2 liga była :)))

Proponuję rozwiązać tą komedię a nie pakować w nich kasę a Stadion jako miejski obiekt dać do użytkowania naszej młodzieży zamiast cały tydzień trzymać zamknięty obiekt oby chociaż na murawę nikt nie wszedł i trawki nie podeptał. Komuna normalna komuna jakaś. W weekend rozegrać mecz, których już nikt nie chce oglądać i to ma być impreza sportowa? Chamskie krzyki i wyzwiska zamiast imprezy sportowej. Nie mówiąc aby wybrać się tam z dzieckiem na mecz bo to raczej impreza dla bomów niż normalnej rodziny.

Luka i kamil, czekamy na was piłkarscy wirtuozi

Tony Warmia powstała w 1924 roku i żadni przyjezdni z pobliskich wiosek nie będą decydować o jej rozwiązaniu. Mylę się?? Po drugie żaden grajewianin z dziada pradziada nigdy tak nie powie. Mimo wszystko pozdrawiam

Szkoda. Po tylu latach gry bez sponsorów musiało to tak się skończyć. Już ostatni sezon, gdzie zajęliśmy 4 mjsc. to było za wysoko porównując budżety innych rywali. Chłopakom nie można odmówić ambicji, a działaczom serca do piłki, bo kombinując jak spleść koniec z końcem, przy każdym wyjeździe, i z pustą klubową kasą, aby załatwić jakiś obiad chłopakom itd. to i tak gratuluje,że tyle Panowie wytrzymaliście. Może i sportowo trochę nam zabrakło do utrzymania, chociaż przed sezonem byłem pełen nadziei że tak nie będzie, bo kierownictwo drużyny zapewniało, że ani awans ani spadek nam nie grozi. Może w trakcie sezonu, ktos w klubie powiedział że jednak odpuszczamy, bo juz dość tego szarpania i kombinowania pieniędzy, kiedy nawet miasto znalazło sposób na ratowanie swojego budżetu obcinając dotację Warmii. Może to lepiej dla młodych piłkarzy, kiedy będą ogrywać się z seniorami w IV lidze, gdzieś w Szepietowie, Mońkach, czy Sejnach. Chociaż sportowo może nie zyskamy za wiele, to jednak kierownictwu klubu łatwiej będzie zorganizować wyjazd do Moniek, bo po meczu prysznic przecież będzie można wziąć... na hali przy ulicy Strażackiej w naszym Grajdołku;)
Pozdrawiam i do zobaczenia na meczu!!!

Proponuję wziąć chłopaków Józka Matysiewicza . Grają rewelacyjnie .

wielki środkowy palec dla wszystkich hejterów, co nic nie robią, tylko krytykują

kamit . Mońki awansują od III ligi to z nimi raczej nie zagracie;-)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.