piątek, 12 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 9551 wyświetleń

Pożegnanie nauczycielek odchodzących na emeryturę w SP4

23 czerwca 2022 r. podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas ósmych przeżyliśmy w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie szczególnie wyjątkową i wzruszającą chwilę – pożegnanie ośmiu nauczycielek odchodzących na emeryturę. Są to: 

 

p. Halina Muryjas-Rząsa – Honorowy Profesor Oświaty, dyrektor i wicedyrektor szkoły w latach 1993 - 2012, nauczycielka języka polskiego,

p. Urszula Krystyna Bołonkowska - wicedyrektorka w latach 2003-2012, nauczycielka języka polskiego,               

p. Wiesława Konopka – nauczycielka matematyki, 

p. Jadwiga Laszczkowska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, 

p. Krystyna Łaguna – nauczycielka religii,

p. Sabina Łempicka – nauczycielka języka polskiego,

p. Alicja Stradczuk – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, 

p. Anna Wszeborowska – nauczycielka biologii. 

 


Podczas przemówienia pożegnalnego Dyrektor szkoły – p. Karol Choynowski powiedział między innymi: „Twierdzę, że to czego jesteśmy w tej chwili świadkami ma znamiona wydarzenia historycznego w naszej szkole. Kończą pracę w szkole Panie, które były filarem tej placówki. Czy są niezastąpione – pokaże czas.  Doświadczenie 40-letnie w pracy, prawie u wszystkich wymienionych Pań jest dobrem, które owocowało i będzie owocować w postaci niezliczonej rzeszy wychowanków. Panie kochały uczniów, szkołę i swoją pracę. Oddały jej swoje najlepsze lata zawodowe, tu odnosiły sukcesy, tu nastąpił ich pełny rozwój i wreszcie tu były w gronie ludzi, których kochały i ich kochano. Zaszczytem dla mnie jako dyrektora jest możliwość pożegnania Was...”.

 


    Okolicznościowe słowa podziękowania skierowane do Pań złożyli także: 

  • p. Irena Bożena Schabieńska – Zastępca Dyrektora Delegatury w Suwałkach wraz z p. Marcinem Orzechowskim – Wizytatorem naszej szkoły,
  • p. Dariusz Latarowski – Burmistrz Miasta Grajewo,
  • p. Wiesław Dembiński – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Grajewo,
  • p. Eugenia Kulesza – długoletni dyrektor SP nr 4 w Grajewie,
  • p. Anna Formejster – Przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy SP 4 w Grajewie,
  • p. Bogumiła Kierznowska – Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Grajewie wraz z p. Anną Bukowską – prezesem Ogniska ZNP przy SP 4 w Grajewie.  
     

 

Wszystkim Paniom odchodzącym na emeryturę składamy raz jeszcze serdeczne podziękowania za współpracę naznaczoną ogromnym ładunkiem ciepła, dobra i szlachetności. Życzymy dużo zdrowia, długich lat życia – spokojnych i pogodnych, ubogaconych rodzinną radością. Wykorzystania wolnego czasu na realizację własnych planów i zamierzeń, zaś bogactwo doświadczeń i pomysłowość niech nadal służą lokalnej społeczności.

 

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

 

 

Przed nami zupełnie nowy rodzaj życia, pełnego doświadczeń, które tylko czekają. Niektórzy nazywają to „emeryturą ”. Ja nazywam to błogością.

Betty Sullivan

 

 

 

 

PODZIĘKOWANIE

Dyrekcja,

Nauczyciele i Pracownicy czynni i emerytowani

Absolwenci i Uczniowie

Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

 


 Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie była dla każdej z nas przez kilkadziesiąt lat wyjątkowym miejscem pracy. Złożyło się na to wiele czynników, ale najważniejszym z nich był ten ludzki, bo to ludzie tworzą obraz danego miejsca, to oni potrafią uczynić je szczególnym. Szkolne mury opuszczały kolejne roczniki absolwentów, zmieniali się nasi współpracownicy, ale duch tej szkoły pozostawał wciąż ten sam – „Czwórka” to miejsce, gdzie współpraca owocuje dobrem i pięknem -ludzkich umysłów i ludzkich serc, gdzie kreatywność nie zna granic, a każde wyzwanie przyjmuje realne kształty.

 


Podjęłyśmy decyzję o przejściu na emeryturę, wkraczamy na nowy etap swojego życia, a za ten miniony pragniemy serdecznie podziękować każdemu, kogo spotkałyśmy na swojej pedagogicznej drodze-Dyrektorom i Wicedyrektorom, Koleżankom i Kolegom Nauczycielom, Uczniom, Pracownikom, bo każdy z Was współtworzył naszą codzienność przez długie lata, a wspólnie – owego „ducha Czwórki”. Dostajemy bogactwo pięknych wspomnień, obdarowujemy wdzięcznością, bo wdzięczność otwiera pełnię życia. Sprawia, że to, co mamy wystarcza. Zmienia opór w akceptację, chaos w porządek, konfuzje w klarowność. Może zamienić posiłek w ucztę, mieszkanie w dom, obcego w przyjaciela. Wdzięczność nadaje sens przeszłości, przynosi pokój dzisiaj i tworzy wizję jutra (Melody Beattie).

 


Z życzeniami nieustannej energii w pomnażaniu dorobku szkoły –


Halina Muryjas-Rząsa,   Urszula Krystyna Bołonkowska,   Krystyna Łaguna,

Sabina Łempicka,   Jadwiga Laszczkowska,   Wiesława Konopka,

Alicja Stradczuk,  Anna Wszeborowska.


Grajewo, 23 czerwca 2022r.

piątek, 12 sierpnia 2022

Grajewo. Święto Wojska Polskiego 2022

piątek, 12 sierpnia 2022

S61 Szczuczyn - Ełk już prawie gotowa!

Komentarze (19)

Ach, ci magistrowie, jakżeż oni pięknie potrafią się żegnać! Ach! /

Najkorzystniejsze wrażenie to obecność najlepszego obrońcy nauczycieli i pracowników oświaty związku tak zwanego zetenp

Wspaniałe nauczycielki. Łza się w oku kręci, szkoła traci naprawdę cudnych ludzi

Pożegnanie z klasą.

Tak powinni żegnać wszystkich nauczycieli emerytów we wszystkich szkołach

Tak młodo na emeryturę?

Piękne pożegnanie i wspaniałe nauczycielki... Pozdrawiam

a ilu wspaniałych nauczycieli odeszło na emeryturę i żadna szkoła nie upadła a ich mogą tylko ocenić byli uczniowie a obecnie dorośli ludzie i rodzice. W wielu przypadkach sami siebie żegnacie.

Czyli obecność kogo?

Gratuluje nauczycielom. Dyrektorzy innych instytucji niech się uczą jak żegnać emerytów.

Nie które to młode nauczycielki już na emeryturę chyba będę miały dużo to emeryturę /

A może zorganizował by uroczyste pożegnanie np. dla odchodzących na emeryturę paniom pielęgniarkom ( to także budżetówka)

p. Urszula Krystyna Bołonkowska wspanała nauczycielka uczyła mnie i mojego syna oboje ją bardzo lubimy pozdrawiam i dużo zdrowia

To prawdziwa historia "czwórki", tyle wspaniałych nauczycielek, które pamięta się, mimo iż od ukończenia szkoły minęło ponad 20 lat. Pani Stradczuk od edukacji wczesnoszkolnej, Pani Łempicka od polskiego, Pani Wszeborowska od biologii. Wielkie podziękowania i najserdeczniejsze życzenia zadłużonego odpoczynku!!

Kurtator....- niewiele ze szkoły wyniosłeś...tylko kompleksy.nie ma takiej funkcji. Kurator-owszem

Pielęgniarki powinien żegnać dyrektor szpitala. Skoro tego nie zrobił, złóż skargę ale do Starosty

Dziękujemy pani Halince.Uczyła nasze dzieci,liczyliśmy,że będzie uczyć wnuki.Są w klasach młodszych.Mądrośc i wieeeeeelkie serce.

Z kilkoma miałem wątpliwą przyjemność się spotkać podczas mojej edukacji i cieszy mnie to że odchodzą bo nie dało się z niektórymi wytrzymać/

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.