Wiadomości

  • 23 komentarzy
  • 13428 wyświetleń

Pożar w Izbie Historycznej


 9 stycznia br. w Grajewie miał miejsce pożar. Nikt nie odniósł obrażeń.

 Ok. godz. 18.00 w budynku Grajewskiej Izby Historycznej przy ul. Ełckiej doszło do pożaru. Przyczyną mogło być zwarcie instalacji lub zapalenie się nieużywanej, podłączonej kuchenki elektrycznej na piętrze budynku.

 Straż Pożarna szybko opanowała sytuację, na szczęście osoby będące na miejscu podczas odbywającego się szkolenia powiadomiły służby o wyczuwalnym zapachu spalenizny. Nikomu nic się nie stało. Zniszczeniu uległa część wyposażenia instytucji, która wynajmuje lokale na górze (OHP). Niezagrożone pozostały zbiory historyczne. Odbyły się oględziny policyjne.

 Część niedawno wyremontowanych pomieszczeń będzie trzeba ponownie odnawiać, przypalone ściany, zalane wodą posadzki zapewne będą wymagały naprawy.


fot. e-Grajewo.pl

Komentarze (23)

O ironio-obok jest siedziba OSP

No właśnie a Grzegorz spał zamiast reagować heh

A ja się pytam gdzie byli dzielni grajewscy ochotnicy???

reakcja straży była -nie widać? chyba osp nie nocuje w wozie na ełckiej, jak myślisz mmj ...

Hehe darmozjady.Potrzebna izba jak świni siodło.

głupoty opowiadacie , to jest czesc naszej grajewskiej historii . Ktos sie starał podtrzymywac nasze dziedzictwo kulturowe itd a tu jeden pozar i pewnie polowa pamiątek i zapisów spłonela . Jakby nie bylo jest to przykre , przeciez tam była czyjas ciezka praca .

Grajewa nie stać na GIH

zbiory Izby nie zostały naruszone, spłonęło jedno z pomieszczeń zajmowane przez OHP

czytać nie umiecie?!
"Niezagrożone pozostały zbiory historyczne" - hello!

PPP obśmiałem się do łez :))

Zgadzam się z Eryką. Lecz -jak czytamy- zbiory historyczne nie uległy zniszczeniu.

szkoda ,ze zanim ktos wymyslil ,ze bedzie tam Izba Historyczna , nikt nie wpadl na pomysl aby zrobic tam biblioteke dla dzieci z prawdziwego zdarzenia ...

Wy ludzie nie macie co robic , szukacie sensacji to właśnie reprezentuje nasza grajewska społęczność.....załosne....!!!!

Jedyne dzieło poprzedniej 8-letniej kadencji by sie zniszczylo...o grozo..jakies fatum

mmj co mialas na mysli piszac swoj kowmentarz?

GIH powinni umieścić w historycznym budynku takim jak grajewski dworzec kolejowy. Przy okazji renowacji dworca zyskiwała by izba historyczna. Jednocześnie można by było chronić zbiory izby historycznej i sam dworzec.

GIH powinna się mieścić tam gdzie tylko pasjonaci historii sobie zażyczą i za to zapłacą. Oczywiście mogą wystąpić, jako ludzie zaradni o do Urzędu Miasta Starstwa, Marszałka Województwa itd o dotacje, ale to ich prywatne sprawa. Obecny pasożytniczy układ - czyli czerpanie z budżetu miasta jest to po prostu bezwstydne czerpanie snobistycznej grupki kosztem nas wszystkich - Grajewian. Przypominam utrzymanie GIH to 500 tys złotych rocznie

Budenk dworca jest prawdziwa wizytowka miasta. Miasta z bezrobociem na poziomie 22,5% bezrobotnych. Nie zmieniajmy wizytowki sztucznie - niech pozostanie taka jaka jest - oddajaca rzeczywistosc.

! skąd wziąłeś te dane ? Mi się wydaje, że możemy mówić maksymalnie o połowie podanej przez ciebie kwoty.

nie stać na GIH a stać na basen? Czyżby to nowa władza pisała?

Pewnie! Zlikwidujmy GIH i przynajmniej będą gale boksu i MMA i przejazdy motocyklów! Igrzyska dla wszystkich!

Grajewiak, niestrty sie mylisz. Powiat grajewski na listopad `13 mial 22͵3% bezrobocia. Te dane mozesz sobie sprawdzic na pupgrajewo.pl

w dobie internetu i podejscia dziexi do ksiazek kto by chpdzol do tej biblioteki???

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.