Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 8643 wyświetleń

Powstanie nowe Stowarzyszenie

     Zebranie w celu założenia Stowarzyszenia


5 grudnia 2013 r. o godz. 14.30 jest organizowane spotkanie rodziców dzieci niepełnosprawnych w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grajewie ul. Mickiewicza 3          (wejście od ul. Strażackiej).                                                                                                                                    

Celem spotkania jest zorganizowanie Stowarzyszenia niosącego pomoc dzieciom pokrzywdzonym przez los. Zapewnienie tym dzieciom korzystania z różnych form pomocy, której jest mało w Grajewie, byłoby celem działalności tego stowarzyszenia.                                                                              

Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dzieciom niepełnosprawnym.                      

 

 Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu.
Mama dziecka niepełnosprawnego
 

Komentarze (9)

W Grajewie działają stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych . Słynny SWISON- Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych na rzecz Osób Niepełnosprawnych za rok obchodzić będzie 18-stkę. Każdego roku ta organizacja zabiega o 1% podatku na cele statutowe. Z samej już nazwy wynika, ze działają na rzecz osób niepełnosprawnych. A dziecko to przecież też osoba…
Młodzieży niepełnosprawnej utworzono Warsztaty Terapii Zajęciowej a widocznie o dzieciach niepełnosprawnych zapomniano. W chwili obecnej dwie Panie radne związane są z tym stowarzyszeniem. Jedna jest nawet wiceprezesem. Tak na marginesie dodam, ze obecna prezes tez startowała w wyborach ( pewnie za rok ponownie będzie chciała zostać radną !).
Drugie stowarzeszenie- to Stowarzyszenie Szkoła Naszą Szansą powstało by pomagać dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzinom. We władzach tam są nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych , którzy nie poczuwają się jednak do niesienia pomocy niepełnosprawnym osobom z intelektem w normie.
Ciekawe czy Ci wszyscy działacze wiedzą, że właśnie dziś na całym świecie obchodzi się Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Jedno juz jest Stowarzyszenie .Trzeba polaczyc sily i zjednoczyc sie aby Pefron dopomogl bo inaczej i ludzie dobrej woli nic nie zdzialaja.

Stowarzyszenia powstają, by jednoczyć siły i wspólnie realizować cel (dla którego powstały). SOS! Zapomniałeś/aś jeszcze o panu radnym, który działa na rzecz niepełnosprawnych. GRAJEWO-to wyjątkowe miasto!!! W Radzie Miasta mamy trzech radnych (z matematycznego punktu widzenia to 3 z 21) - czyli 1/7 radnych, to ludzie którzy od lat działają społecznie na rzecz niepełnosprawnych w naszym środowisku!!!. Myślę, że wszystko jest rozwiązywane na najwyższym poziomie!!! A może łatwiej jest „działać” – nie widząc problemu, z którym borykają się rodzice dzieci niepełnosprawnych, jak i rodziny osób starszych i niepełnosprawnych.

Każdy pomaga na miarę swoich możliwości.

W Polsce namnożyło się stowarzyszeń i fundacji, czyżby bieda była przeogromna, a może chodzi o jakiś inny podtekst.

Ty SOS odczep się od nauczycieli i sam się weż za ,,niesienie pomocy,,

Do SOS. Za taką działalność nikt Pani nie odznaczy żadnym krzyżem zasługi Pani Aniu.

W Grajewie powstaje jeszcze jedno stowarzyszenie .Powstanie z rozpadu Grupy Rekonstrukcji Historycznej 9PSK .

Zanim zabierzesz głos odnośnie stowarzyszeń drogi obywatelu to przeczytaj ustawę o stowarzyszeniach, ewntalni ustawę Pożytku {Publicznego i Wolontariacie Co do mego odznaczenia ani ja nie występowałąm o nie ,ani to odemnie zalezało. w dodatku od marca jestem niedysponowana -cięzko chora i jakoś nikt tego nie pofatygował się sprawdzić droga mamo . A tak na marginesie jedna osoba w Stowarzyszeniu nic nie zrobi przychodzily do mnie mamy i zaproponowałm im wlączenie się w prace Stowarzyszenia na rzecz ich niepełnosprawnych dzieci. Niestety wszyscy czekaja aby ktoś, duch święty wszystko z robil i podal na talerzu.Ponadto dzialania na rzecz dzieci niepełnosprawnych powinni prowadzić specjaliści (a na ich oplacenie nikt kasy nie wyłożyl) a nie spolecznicy.W dodatku wszyscy znajacy ten problem wiemy jak wspiera w tym temacie stowarzyszenia PFRON. Niestety stowarzyszenia nie otrzymują zadnych subwencji na swoja działąlność z PFRON jedynie na realizację konkretnych zadań np Warsztaty Terapii Zajęciowej.Spokojna głowa jest to tak solidna instytucja że nawet na papier do drukarki nie uszczypniesz pieniedzy przeznaczonych na wtz.Boli mnie jedno że dyskusję podejmują osoby nie znające tematu i szkaluja innych cóz tak zazdrość ogarnęła za ten krzyż zasługi , a czy ktoś przez 17 długich lat bez urlopu , wynagrodzenia , apanazy przepracował na rzecz drugiego człowieka to maalo. Moi drodzy mniej zawiści i zazdrości o odznaczenia a więcej szacunku dla innych działąjacych na rzecz bliźnich.Nikt nikomu nie zabarania aby pan SOS pracował spolęcznie na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Życzę wszystkim oponetom dla SOS i Mamy Wesolychy Pgodnych Świat i wyciszenia emocji . Pozdrawiam Anna

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.