wtorek, 18 czerwca 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 4046 wyświetleń

Powstaną kolejne odcinki dwóch ekspresówek

Dwie nowe drogi ekspresowe, których budowa się wkrótce rozpocznie, to S16 na odcinku Knyszyn – Krynice oraz S19 Białystok Północ – Dobrzyniewo. Obie trasy powstaną na północ od Białegostoku. Ten drugi odcinek (wraz z będącym już w budowie fragmentem S19 Krynice – Dobrzyniewo – Białystok Zachód) tworzyć będzie północną-zachodnią obwodnicę stolicy Podlasia.

 

 

Za odcinek S16 Knyszyn – Krynice będą odpowiadały firmy Mirbud (lider) i Kobylarnia, a budowa będzie kosztować 314,7 mln zł. Budowa będzie się odbywać w latach 2026-2028. Ten fragment trasy ekspresowej S16 będzie mierzył 8,44 km i będzie obejmował 12 obiektów inżynierskich w tym cztery wiadukty, sześć przejść dla zwierząt oraz dwa przepusty o funkcji ekologicznej.

 

Natomiast w przypadku odcinka S19 Białystok Północ – Dobrzyniewo przetarg wygrała firma Unibep z ceną 320,8 mln zł. Tu mowa o odcinku liczącym 9,47 km, na którym zaplanowano 18 obiektów inżynierskich, w tym 11 wiaduktów i siedem przejść dla zwierząt. Realizacja planowana jest na lata 2025-2028. 

 

Oba odcinki będą budowane w standardzie dwóch jezdni po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra plus pas awaryjny. 

 

fot. GDDKiA

Komentarze (7)

Jest decyzja środowiskowa na Knyszyn - Korycin, a o czymś w stronę Moniek cisza. Chyba możemy zapomnieć o ekspresówce Grajewo - Białystok.

@Wilqu - Jurgiel wyleciał z PiS, ekspresówka do Grajewa już nieaktualna.

Do Adam przecież mamy nowy rząd tyle obiecał, to i napewmo wybuduje ekspresówki, albo będzie jak zawsze

Akurat nowy rząd nie obiecywał dwóch równoległych ekspresówek (jednej do Grajewa, a drugiej do Augustowa). Ta do Grajewa to była przedwyborcza kiełbasa lokalnego PiS-u.

Adam1 a co ma Jurgiel do tego? Decyzje nie zapadały jak on był. Więcej się działo na odcinku Białystok - Augustów niż Białystok - Grajewo. Raczej już rok temu było wiadomo że preferowany jest odcinek na Augustów, tylko przed wyborami nikt nie chciał tego głośno mówić, więc czy PiS czy PO i tak zapewne przez Grajewo by nie poszło.

Akurat przed wyborami zapewniano, że powstaną obie nitki. Stąd jest nawet ta mapka wyżej, na której jest namalowana na niebiesko ekspresówka Białystok-Ełk przez Grajewo (i opisana jako "w przygotowaniu).

Potwierdzam wypowiedż Adam1: to była kiełbasa wyborcza PiSu; PiS doprowadził gospodarkę w Polsce do ruiny: zabrał pracującym, przez co wiele firm popadało, i rozdał nie pracującym;;; to przykre, ale prawdziwe

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.