czwartek, 20 czerwca 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 2723 wyświetleń

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2024

W niedzielę 26 maja 2024 r. uroczystą mszą świętą w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie rozpoczęły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Podczas mszy św., którą prowadził ks. Antoni Wróblewski proboszcz parafii, druhny i druhowie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu grajewskiego, dziękowali za miniony rok oraz za wszystkie szczęśliwe powroty z akcji. 

 

Po mszy św. zebrani goście przemaszerowali na plac Komendy Powiatowej PSP w Grajewie, gdzie odbyła się część oficjalna obchodów. Po wciągnięciu na maszt flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu Komendant Powiatowy PSP w Grajewie st. kpt. Jarosław Szeszko przywitał zaproszonych gości, podziękował również wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do doposażenia jednostek straży w niezbędny im sprzęt. 

 


Na uroczystości wręczone zostały strażakom awanse i odznaczenia. Szczególnie miłym akcentem było wręczenie podziękowań dla druhny Martyny Dziądziak, członkini Młodzieżowej Drużyny OSP w Rajgrodzie. Martyna, wraz z dwójką innych nastolatków – Leną Gutowską i Filipem Gutowskim (notabene członkiem OSP w Wejherowie), podczas niedawnego pożaru drewnianego kościoła na Górze Zamkowej w Rajgrodzie, zanim nadjechały jednostki Straży, podjęła akcję gaśniczą. Nastolatkowie wiadrami (pokonując wielokrotnie stromiznę, jaką dzieli szczyt Góry Zamkowej od Jeziora Rajgrodzkiego) powstrzymali rozprzestrzenianie się pożaru. Wielkie brawa!!

Obchody uświetniła swoim występem Orkiestra OSP w Grajewie pod batutą Ryszarda Jasionowskiego.

W uroczystościach wzięło udział wielu znamienitych gości, przedstawicieli Parlamentu RP, władz centralnych, samorządowych, instytucji publicznych i przedsiębiorstw.

Powiat Grajewski na uroczystości reprezentowali: Starosta Powiatu Grajewskiego Waldemar Remfeld i Wicestarosta Maria Gwiazdowska, którzy podziękowali Strażakom za ich codzienną ofiarność i odwagę oraz złożyli na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Grajewie życzenia wszelkiej pomyślności i bezpiecznej służby.

Symboliczny był fakt, iż nawet podczas obchodów kilkukrotnie odezwał się sygnał alarmowy i część obecnych musiała opuścić plac, by wyjechać wozami bojowymi na akcję. Życzymy im, a także wszystkim członkom zarówno Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej, zawsze tylu powrotów, co wyjazdów.

Więcej zdjęć dostępna jest na profilu facebook Powiatu Grajewskiego.

 

 

środa, 19 czerwca 2024

Hołd oddany Sybirakom

Komentarze (1)

Marcin, Michał - pełna klasa.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.