Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 4361 wyświetleń

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka


10 maja 2026 roku w Ławsku odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, połączone z uroczystym przekazaniem relikwii św. Floriana do kościoła pw. NMP Częstochowskiej. Wydarzenie miało wyjątkowy charakter, ponieważ są to dopiero drugie relikwie patrona strażaków znajdujące się w województwie podlaskim.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji strażaków oraz ich rodzin, podczas której nastąpiło wprowadzenie relikwii św. Floriana do parafii. Następnie uczestnicy przemaszerowali na plac przed remizą OSP Ławsk, gdzie odbył się uroczysty apel, wręczenie medali, odznaczeń i awansów.

Podczas obchodów nie zabrakło słów podziękowania dla strażaków za ich codzienną służbę i poświęcenie. Dla mieszkańców przygotowano także piknik edukacyjny „Akademia Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”, prezentację sprzętu pożarniczego oraz spotkania ze strażakami.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła Orkiestra Dęta OSP KSRG Wąsosz pod batutą dh. Pawła Podeszwika.

 

Powiat Grajewski podczas uroczystości reprezentowali: Starosta Waldemar Remfeld, Wicestarosta Maria Gwiazdowska, Przewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Gardocki, Członkowie Zarządu Bolesław Ruszczyk, Sławomir Jan Ginel, Marek Kostrzewski, Radny Powiatu Leszek Czyżewski, Naczelnik Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Piotr Milewski.

Wydarzenie objęte Patronatem Starosty Grajewskiego.

 

czwartek, 11 czerwca 2026

Drugie ujęcie wody w Gminie Rajgród

czwartek, 11 czerwca 2026

Ogłoszenie Wójta Gminy Grajewo

Komentarze (2)

Jakiś strażak został wyróżniony? Po zdjęciach widzę że do wyróżnienia ci co zwykle ale strażaka nie widzę żadnego.

-Ciekawy - powiem Ci tak, jak zawsze dostali Ci co na tyłach, a nie przy ogniu. Smutne.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.