sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 12008 wyświetleń

Poświąteczna (NIE)trzeźwość

     Prosiliśmy i ostrzegaliśmy. Mimo to na blisko 2,5 tysiąca sprawdzonych kierowców 15 było nietrzeźwych.

    Dzisiaj od rana na głównych drogach naszego województwa policjanci oraz funkcjonariusze izby celnej i inspekcji transportu drogowego prowadzili wspólne działania. Od 6:30 do 8:00 w 17 punktach na terenie wszystkich podlaskich powiatów policjanci kontrolowali przede wszystkim trzeźwość kierowców. Funkcjonariusze izby celnej skoncentrowali swą uwagę na sprawdzeniu czy w pojazdach nie ma nielegalnych wyrobów akcyzowych. W ciągu 1,5 godziny sprawdzonych zostało prawie 2,5 tys. samochodów. Okazało się, że zdecydowana większość kierowców była trzeźwa. Niestety nie wszyscy "wzięli sobie do serca" wcześniejsze policyjne apele i ostrzeżenia. Funkcjonariusze zatrzymali 15 nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się zatrzymany w Augustowie Litwin podróżujący golfem. Alkomat w wydychanym przez niego powietrzu wykazał prawie 1,4 promila alkoholu. Identyczny wynik miał 54-letni rowerzysta zatrzymany na krajowej "ósemce" w Żółtkach. Wszyscy pijani kierowcy odpowiedzą przed sądem. Z pewnością stanie również przed sądem zatrzymany dzisiaj w Żółtkach 30-letni Wietnamczyk, w którego samochodzie funkcjonariusze izby celnej odnaleźli blisko 1000 czapek sportowych z podrobionymi znakami towarowymi.

Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

KW Policji w Białymstoku
 

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (1)

to jest poprostu żenujące... przeciez wiadomo ze po swietach sa zawsze lapanki i sprawdzaja głownie stan trzeźwosci kierowcow... to trzeba mieć naje...ne we łbie żeby liczyć na to ze nie zatrzymają :/ zal takich kierowców... przez takich tylko ludzie na drogach giną.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.