wtorek, 16 kwietnia 2024

Sport

  • 9 komentarzy
  • 10013 wyświetleń

Powiat zainwestuje w boiska

Jest szansa, że do końca roku w powicie grajewskim powstaną cztery nowoczesne boiska piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Na dniach urzędnicy złożą wnioski do ministerstwa sportu o 70 proc. dofinansowanie inwestycji.

W ramach programu "Blisko boisko" w całym kraju ma powstać sto boisk ze sztuczną nawierzchnią. Koszty ich budowy zostaną pokryte w 70 proc. przez Ministerstwo Sportu i PZU, resztę sfinansują samorządy. Pierwszeństwo przypada tym miastom i gminom, gdzie takich obiektów jeszcze nie ma. Koszt budowy jednego boiska z ogrodzeniem to 407 tys. zł.

Starostwo Powiatowe w Grajewie chce, aby boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 30 na 60 metrów z ogrodzeniem powstało przy ZS nr 2, tuż za starą salą gimnastyczną. Na ostatniej sesji radni jednogłośnie podjęli uchwałę o zabezpieczeniu na ten celu 122 tys. zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowoczesne boisko zostanie oddane do użytku w listopadzie br.

Ze wstępnych zapowiedzi wynika, że do programu “Blisko boiska” przystąpić mają także miasto Rajgród oraz gmina Radziłów.

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

wtorek, 16 kwietnia 2024

BIEG WILKA NA BOISKU CZWÓRKI

Komentarze (9)

pewnie beda płatne...

moze pomysli ktos o lo?

Bardzo dobry pomysł:) sztuczne boisko-inwestyc ktoraja sie zwróci, mecz na kostakim boisku ztuje od 400 do 1000 zł, w zime druzyny nie mają gdzie rozgrywac sparingów, wiec jadą na sztuczne... w ciągu dnia mozna zarobic niezłą sumke:D

pomysł jest ale żeby było wykonanie lepsze !!

Zgodnie z projektem boisko musi byc ogólnodostępne - pobieranie opłat za korzystanie z niego jest niedopuszczalne.
Plac przy Listopadowej niezbyt się nadaje na umiejscowienie takiego boiska - ze względu na swoą wielkość - stąd po wielostronnej analizie zrezygnowaliśmy z ubiegania się o nie. W tym miejscu możliwy jest jedynie zespół boisk wielofunkcyjnych do gier typu siatkówka, piłka ręczna czy koszykówka oraz urządzeń lekoatletycznych - projekt zaś zakłada powstanie jednego boiska do piłki nożnej (i to raczej niepełnowymiarowego).aj.

dobra miejsce jest za LO tam boisku by sie przydało, bo nie ma w okolicy zadnego dobrego a p przy ZS 2 jest boisku tylko trzeba zadbac o nie. nie rozumiem tych co chca tam robic boisko

POPIERAM -- przeczytaj co napisałes/as kto bedize za nie kase zbierał ??wogle te boiska chyab maja słuzyc mlodziezy a nie jakies wynajmy za 400 zł.Ja popieram takie boiska bardzo fajnie to wyglada jak takie boiska powstaja z ogrodzeniem no ale w sumie jak jest sztuczna trawa to ktos musi o nia dbac i wogle

a moze ktos by pomyslał o PG3!!!!

popieram - chciałem wyprowadzic Ciebie z błędu to będzie boisko niepełnowymiarowe cos jak hala MOSiR. pOZDRO

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.