Kraj

Potrącił funkcjonariusza SG

 7 sierpnia br., na leśnej drodze między Kopiskiem a Chrabołami, został potrącony funkcjonariusz Straży Granicznej. Sprawcą zdarzenia był Polak uciekający samochodem z miejsca wskazanego do kontroli.

Patrol z placówki SG w Kuźnicy dał sygnał do zatrzymania się dwóm jadącym razem pojazdom - audi i seatowi. Samochody stanęły, ale za chwilę audi ruszyło bezpośrednio w kierunku funkcjonariusza, uderzając go. Mężczyzna wpadł na maskę pojazdu, z której został zrzucony po przejechaniu ok. 300 m.

Za audi podjęto pościg. Jego kierowca po przejechaniu kilku kilometrów stracił panowanie nad kierownicą, a auto wypadło z drogi. Mężczyźnie nie udała się również próba ucieczki na piechotę - został szybko schwytany. Prowadzący seata Polak, nie zwracając uwagi na leżącego funkcjonariusza wymagającego pomocy, również próbował uciec - zatrzymał go patrol współdziałający SG.
 
Wezwano pomoc medyczną, która przetransportowała potrąconego funkcjonariusza SG do szpitala. Na miejsce zdarzenia przybyli też policjanci, którzy postawili kierowcy audi zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego z użyciem niebezpiecznego narzędzia (art. 223 kk).
 
W audi ujawniono 400 kartonów papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, wstępnie wycenionych na ok. 40 tys. zł. Przeszukanie posesji użytkowanych przez obu kierowców przyniosło dodatkowy efekt: w jednym z garaży znajdowało się 260 l płynu, najprawdopodobniej spirytusu. Szacunkowa wartość alkoholu to ok. 20 tys. zł.

Na szczęście potrącony funkcjonariusz został wieczorem wypisany ze szpitala
- źródło: Radio Białystok http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/101911

 

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.