Kraj

  • 6 komentarzy
  • 1621 wyświetleń

Popracujemy dłużej

Sejm przyjął rządowy projekt wydłużenia i zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67. roku życia. Do końca 2013 r. minister pracy ma przygotować program wspierania zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób powyżej 60. roku życia.
Osoby, które nie osiągnęły wieku emerytalnego będą mogły skorzystać z częściowej emerytury: kobiety po ukończeniu 62 lat, mężczyźni po ukończeniu 65 lat. Zgodnie z ustawą wypłata częściowej emerytury nie będzie uzależniona od rozwiązania stosunku pracy. Emerytura częściowa wynosicie 50 proc. pełnej kwoty emerytury z ZUS -  informuje PAP

Emerytura (zwana dawniej rentą starczą) – świadczenie pieniężne mające służyć jako zabezpieczenie bytu na starość dla osób, które ze względu na wiek nie posiadają już zdolności do pracy zarobkowej (jako pracownicy, przedsiębiorcy, rolnicy i in.) albo utraciły ją w znacznym stopniu oraz nie dysponują innymi źródłami dochodu gwarantującymi możliwość utrzymania się.

Polski system emerytalny dzieli się na tzw. 3 filary:

O ile I i II filar są obowiązkowe, o tyle III filar jest dobrowolny.


Komentarze (6)

To nie jest nasza Polska ,bo nie jest to nasz rząd.
Odpowiedzialność za to ponoszą ci którzy na nich głosowali w wyborach .
Gdyby to był nasz Polski rząd to zapewniłby nam dobrą opiekę medyczną ,emeryturę godną aby przeżyć i pracę .
Jak ludzie muszą być głupi i nierozsądni wybierając do rządu swoich wrogów .Wygląda na to że większość wyborców rozsądnie nie myśli

To nie jest nasza Polska ,bo nie jest to nasz rząd.
Odpowiedzialność za to ponoszą ci którzy na nich głosowali w wyborach .
Gdyby to był nasz Polski rząd to zapewniłby nam dobrą opiekę medyczną ,emeryturę godną aby przeżyć i pracę .
Jak ludzie muszą być głupi i nierozsądni wybierając do rządu swoich wrogów .Wygląda na to że większość wyborców rozsądnie nie myśli

Szanowny pośle ziemi grajewskiej, Panie Borawski! Z niepokojem obserwuję Pana ostatnie złe głosowania w Sejmie. Niedawno zagłosował Pan przeciw sprowadzeniu szczątków samolotu ze Smoleńska (bez publicznej odpowiedzi z merytorycznymi argumentami) a w piątek (11 maja 2012r.)zagłosował Pan za tym, aby Polacy pracowali do 67 roku życia. Obawiam się dalszych Pana złych głosowań, bo już przestał Pan odróżniać dobro od zła, dlatego, aby dalej Pan nie szkodził – proszę o złożenie mandatu posła.
Z poważaniem Aleksander Szymczak

AKS - czy dobrze si e czujesz? czym ty teraz się zajmusze? w jakim zakładzie pracujesz - czy pomnażasz dochód narodowy? czy Ty wogóle pracujesz? czy zyjesz z najmu ? jak .... a moze tak byś zabrał sie do uczciwej pracy? lub otworzył tak jak inni działalnośc godzpodarczą ? zatrudnił ludzi - dał im godziwe zarobki?!? genralnie i na koniec - opamiętaj się! (bez urazy)

"pracus", a ty dobrze... Jeśli postrzegasz rzeczywistość tylko ze swojej perspektywy (łopatologia), to wcale nie dziwi, ze nie rozumiesz pojęcia - wolny zawód!

To przecież rządzący pozbawili nas miejsc pracy Wyprzedając i likwidując za bezcen huty , fabryki , kopalnie , stocznie itd. które rzekomo miały być przez nabywców zmodernizowane i zapewniać nam przez to wyższe zarobki.Jak jest widzimy ? Rządzący zadbali ale tylko o swój interes i swoje posady i im żyje się lepiej , często niż za czasów komuny. Kłamstwo , chamstwo , szyderstwo i manipulację rządzących widzimy na każdym kroku. Skandal że i tak długo społeczeństwo to bagatelizuję.....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.