poniedziałek, 3 października 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 4081 wyświetleń

Pomogli żeglarzowi na jeziorze Rajgrodzkim

Grajewscy wodniacy pomogli żeglarzowi na jeziorze Rajgrodzkim. Podczas rejsu wywróciła się jego łódka i mężczyzna wpadł do wody. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, żeglarz z powiatu grajewskiego bezpiecznie dotarł do brzegu.


 

 
Grajewscy wodniacy dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. O tym jak bardzo obecność ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policjantów jest potrzebna, przekonał się żeglarz z powiatu grajewskiego. W piątkowe popołudnie mundurowi patrolowali jezioro Rajgrodzkie. W pewnym momencie otrzymali zgłoszenie o wywróconej łódce nieopodal ośrodka WOPR. Natychmiast popłynęli we wskazane miejsce. Z daleka zobaczyli wywróconą żaglówkę. Na szczęście żeglarzowi nic się nie stało. Policyjni wodniacy z ratownikami pomogli postawić żaglówkę na wodzie, a mężczyzna bezpiecznie dopłynął do brzegu.

 

Woda to żywioł i nie można jej lekceważyć. Apelujemy wiec o rozsądek podczas wypoczynku nad wodą.  - KPP w Grajewie

poniedziałek, 3 października 2022

Finał Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich 2022

poniedziałek, 3 października 2022

Grajewo. Ogłoszeniu o przetargu

Komentarze (8)

Za niedługo to będą podrzucać papier toaletowy roztargnionym żeglarzom.

Do Jumper. Niech pan najpierw pomyśli a potem pisze komentarz.
O malutki włos od tragedii a pana żarty się trzymają. Mimo to pozdrawiam.

,,jumper"i po co ta ironia. Nie ladnie tak drwic z czyjegos nieszczescia.

To nie ironia, to rozpacz. Żeby żeglować to trzeba umieć co nieco, między innymi postawić łódź ponownie. Nie wspomnę już o umiejętności pływania.

Co by nie zrobił...i tak źle....

Żeby żeglować, to trzeba się nauczyć. Urodziłeś się z wszystkimi umiejętnościami?

Moze ktos by sprawdzil jak przebiegaja kursy zeglaskie, czy wystarczy tylko umiec plywac na karte plywacka. Zaglowka to jest to samo co samochod, obowiazuja przepisy. To dlaczego sie przewrocila bo zlamane byly przepisy. Zeglarze tak jak Kierowcy mysla ze sa na torze wyscigowym.

Małe sprostowanie , łódka porusza się na wiosłach (dwóch) a to była żaglówka aczkolwiek używa się potocznie do różnych jednostek pływających określenia łódka.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.