piątek, 27 stycznia 2023

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 8291 wyświetleń

Pomogli bezdomnemu

Nie bądźmy obojętni – reagujmy! Policjanci pomogli 61-letniemu bezdomnemu, który w stanie upojenia alkoholowego leżał na przystanku autobusowym. Mężczyzna był wyziębiony i nie wiedział, gdzie się znajduje. Dzisiejszą noc spędził na komendzie, po wytrzeźwieniu zostanie poinformowany o miejscach, które udzielają pomocy osobom samotnym i bezdomnym. Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych – jeden telefon może uratować komuś życie.

Dzielnicowi z Prostek podczas kontroli swojego rejonu służbowego pomogli mężczyźnie, który leżał na przystanku autobusowym. Okazał się nim 61-letni bezdomny. W chwili interwencji spał na ziemi, był cały mokry od padającego deszczu i śniegu. Mężczyzna był stanie upojenia alkoholowego, trudno była nawiązać z nim kontakt. Nie mógł poruszać się o własnych siłach. Znajdował się w okolicznościach realnie zagrażających jego życiu i zdrowiu. Policjanci przewieźli 61-latka do komendy, gdzie spędził noc. Po doraźnej pomocy policjanci udzielą mężczyźnie informacji, gdzie może znaleźć wsparcie.

Mimo stale prowadzonych patroli miejsc zagrożonych funkcjonariusze nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego zwracamy się z apelem – jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić wychłodzenie. Zadzwońmy pod numer 112. - KPP Ełk

 

czwartek, 26 stycznia 2023

Mońki. Pościg za nietrzeźwym kierowcą

środa, 25 stycznia 2023

Grajewo. Rok 2022 w statystykach

Komentarze (4)

nie jestem obojętna im pomoże tylko lekarz i to dobry są wykolejeni bo każdy dba o siebie i modli się o zdrowie oni wolą takie życie stracili rodziny

Za komuny bezdomni byli z wybory, a za dzikiej demokracji z przymusu opuszczenia mieszkania i bezrobocia !

jeżeli upił się alkoholem z akcyzą to Państwo nie robi łaski, że takiego dobrego klienta podniesie z ziemi i odprowadzi do wytrzeźwiałki. O płacących akcyzę trzeba dbać. W końcu klient nasz pan. Spożycie alkoholu rośnie, a z nim wpływy z podatku akcyzowego. Nie wiem dlaczego ci ludzie są negatywnie odbierani przez społeczeństwo.

Juziek, co to jest "dzika demokracja"? Demokracja to głupi ustrój, ale czy dziki ? :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.