Kultura i rozrywka

Pomoc ochotników nieoceniona

16 marca br. na terenie powiatu grajewskiego rozpoczął się kolportaż ulotek informacyjnych w sprawie szczepień przeciw Covid-19. Ich rozprowadzaniem zajmują się jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Dostarczane przez strażaków materiały dedykowane są do osób wykluczonych cyfrowo, które nie mają możliwości korzystania z zasobów Internetu lub po prostu nie potrafią się nim posługiwać. Dla wielu z nich jedynym źródłem informacji o szczepieniach są właśnie ulotki, na których znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie. Przed rozpoczęciem kolportażu ulotek strażacy wpisali do każdej z nich numery telefonów kontaktowych do gminnych koordynatorów szczepień - informuje st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

W ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy nieustannie pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw Covid-19 osobom, które nie mają możliwości dojazdu we własnym zakresie.

 

piątek, 12 września 2025

"Uśmiech lekiem na wszystko" Grajewo 2025

piątek, 12 września 2025

Dyskusyjny Klub Filmowy "W Starym Kinie"

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.