poniedziałek, 22 lipca 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10984 wyświetleń

Pomoc dla Szpitala

Miasto Grajewo

Radni prawdopodobnie pod koniec września zdecydują czy udzielić pomocy finansowej w formie dotacji celowej Powiatowi Grajewskiemu z przeznaczeniem na:
l) dofinansowanie przez Powiat realizacji zadania inwestycyjnego p.n. „Termomodemizacja Szpitala Ogólnego w Grajewie w celu zmniejszenia zużycia energii cieplnej" w wysokości 437 600,00 zł,
2) sfinansowanie przez Powiat zakupu łóżka porodowego do sali porodowej Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala Ogólnego w Grajewie w wysokości 25 000,00 zł.

Zdaniem radnej Joanny Kosielskiej  - „Pomoc dla Szpitala jest jak najbardziej wskazana choć odbije się to ujemnie na deficycie budżetu Miasta. Dziś Szpital potrzebuje naszej pomocy – może jutro to my będziemy w potrzebie”.
Szczegółowe warunki pomocy finansowej określone zostałyby w stosownej Umowie.

e-Grajewo.pl


Komentarze (1)

Pomoc dla szpitala nie jest żadną nowoscią.Rada Miasta niejednokrotnie przekazywała pieniądze w formie dotacji celowej na okreslone zadanie lub zakup.To kropla w morzu potrzeb i zadłużenia.Powiat i dyrekcja szpitala powinny w końcu podjac jakas decyzje w tej sprawie.Chodzi o restrukturyzację.Wcześniej czy pózniej powinien powrócić temat prywatyzacji.Bo problem szpitala sam sie rozwiąże,jak lekarze odejda.A nasz szpital to studnia bez dna.Jakaś dziwna cisza panuje w R.M i R.P.Jeśli chodzi o termomodernizację to miało byc to zadanie zrealizowane z kredytu.Czyzby zabrakło pieniędzy bo rozszerzono zakres robót?Czy dobrze rozumiem te 437.600.00 miałoby iść z kasy miasta?Życzę wszystkim Radnym i Burmistrzowi aby realnie spojrzeli na problem szpitala chociaz to nie należy do zadań miasta.Życzę też wszystkim Radnym RM wszystkiego najlepszego z okazji niedługiej już rocznicy pełnienia władzy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.