Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 11845 wyświetleń

Pomoc dla bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Grajewie uprzejmie informuje, że Fundacja na rzecz rozwoju Politechniki Białostockiej rozpoczęła realizację "Programu dostosowania kwalifikacji pracowników restrukturyzowanych przedsiębiorstw do standardów firm stosujących nowoczesne systemy produkcji w województwie podlaskim".
Uczestnictwo w szkoleniach jest bezpłatne. Program realizowany jest w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (Działanie 2.4). Informacja o programie kierowana jest do wszystkich
osób zagrożonych utratą pracy oraz do osób, które utraciły pracę z przyczyn nie dotyczących pracownika, a są zarejestrowane jako bezrobotne nie dłużej niż 3 miesiące.
Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej www.fundacja.pb.edu.pl/zporr oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy w Grajewie, ul. Strażacka 6a, p. 9.
W przypadku wątpliwości informacji udziela biuro fundacji tel. (0-85) 742-36-69, kierownik wykonawczy projektu dr inż. Szczepan Piszczatowski tel. (0-509) 188-699.
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o przesłanie Zgłoszenia udziału w programie- w terminie do 15 marca 2006 r. na adres fundacji: 15-333 Białystok, ul. Zwierzyniecka 6,p. 3./
Z wyrazami szacunku Ryszard Rutkowski.KONTAKT:


(0-86) 272-90-10

piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (9)

A co z tymi, którzy nie mają pracy i są zarejestrowani dłużej niż 3 m-ce? Nadal mają tylko podpisywac listę!!!!! Dajcie tym ludziom szanse, może wśród nich są naprawdę ludzie potrzebujący pracy, a nie mają odpowiedniego przeszkolenia. Myślę, że z tej grupy osób na pewno większa częśc znalazłaby pracę, gdyby tylko mieli sxzansę uczestniczenia w szkoleniach.

Te szkolenia to ...balszoja lipa. Moj znajomy skończył :3x kurs komputerowy, szkolenie z podst bhp, szkolenie na wózki widłowe, szkolenie na spawacza , szkolenie z podstaw ekonomi, kurs kierowcy. Na tego ludzia państwo wydało 11 szkoleń x ok. 7oo zł. Tak wygladaja wydatki na szkolenia z Urzedów Pracy. I CO ???. Chłop jest bezrobotny, ale ostatnio otrzymał zaproszenie do udziału w kursie jez. obcych . Ciekawostka jest to ,że sa to 3 (trzy ) jezyki.

Tak zgadzam sie z toba Ania,wszystko robia dla tych co maja pracę lub są zagrożeniu.Co to za polityka??ludzie dajcie szanse innym!!!!!!!!!

do z U.P.: to w takim razie albo facet jest noga totalna albo u. p. tak szkoli, że gostek nic nie umie... Z takimi kwalifikacjami już ma pracę w Warszawie od zaraz za 1500zł.Gwarantuję. Takich ludzi poszukują pracodawcy w małych miejscowościach pod Warszawą. Albo mu dobrze na bezrobociu.

Tak tak trzeba niestety szukać pracy poza Grajewem , niestety nikt z nas nie zmusi pracodawcy aby go zatrudnił NAWET JEŚLI MAM 6 KURSÓW SKOŃCZONYCH!


Aniu niestety muszę z przykrością stwierdzić,że te kursy dają papier, ale nie umiejętności i dlatego pracodwcy nie zwracają na nie uwagi.Ci pod Warszawą czy w Warszawie też sprawdzą umijętności

Do taki tam jeden: to jeśli to jest tylko papier to po co u.p. wydaje tyle kasy na szkolenia? Przecież drukowanie tego typu zaświadczeń niewiele kosztuje. Można rozdawac na lewo i prawo, kto tylko chce.. Zresztą wszystko można kupic, każde kwalifikacje za mniejsze pieniądze.

Aniu jesteś chyba bardzo młoda lub jedną z organizatorów,dlatego jeszcze wierzysz,a ja mam parę takich kursów za sobą i niestety wiem co piszę!Poza tym zaświadczenia dostają często osoby,które były tylko na liście....Nie sądzę ,żeby ten kurs był inny.A jeszcze jedno-40 godzin na trzy języki-to dla mocno zaawansowanych,bo początkujący to się nawet czytać bez roumienia tekstu nie nauczy!

Te wszystkie kursy są organizowane po to by pracę mieli ich organizatorzy, są to dobre posady za dobre pieniążki, a po ukończeniu kursu pracy i tak nie ma.Zakładów pracy nie przybywa, a nawet jest odwrotnie, stale pracodawcy szukają oszczędności poprzez redukcję etatów, gOra zarabia coraz więcej a zwykłych ludzi pozbawia się środków na utrzymanie, zwalnia się ich i uważa za nieudaczników bo pokornie to znoszą /od mieszania łyżeczką herbata nie będzie słodka, potrzebny jest cukier - a tego brak/ Zakłady są prywatyzowane i właścicie chce zarabiać jak najwięcej - cały czas idziemy do tyłu.......Ci co są przy korycie mają się dobrze, media też i ci chwalą przemiany , reszta jest oszukiwana i lekceważona do czasu aż ludzie nie wyjdą na ulicę z pałami i upomną się o swoje! Takie szkolenia organizują górnicy co jakiś czas przed sejmem i zawsze osiągają swój cel.Stara ale skuteczna nauka. Każdy widać powinien znać swoje miejsce w szyku i nie przeciągać struny, władzy to też dotyczy!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.