Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 14692 wyświetleń

Pomagają zdobyć wykształcenie

„UCZEŃ NA WSI – pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie oraz gminy miejsko-wiejskie”.


W bieżącym roku szkolnym 2009/2010 gmina Grajewo z inicjatywy Wójta Gminy kontynuuje rozpoczęty w roku szkolnym 2008/2009 pilotażowy program pn. „Uczeń na wsi – pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie oraz gminy miejsko-wiejskie”. Program dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) adresowany jest do niepełnosprawnych uczniów z terenu gminy Grajewo. Czas jego trwania obejmować będzie cały rok szkolny od 1 września 2009 r. do 25 czerwca 2010 r. Pomoc skierowana jest do uczniów spełniających następujące kryteria: posiadanie ważnego orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, pobieranie nauki w szkole podstawowej, gimnazjum lub w szkole ponadgimnazjalnej z wyłączeniem szkoły policealnej, zamieszkanie na terenie gminy Grajewo oraz złożenie oświadczenia o wysokości dochodu.

 Do siedziby gminy Grajewo wpłynęło 21 wniosków o dofinansowanie kosztów nauki ucznia niepełnosprawnego, które pozytywnie rozpatrzono. W wyniku umowy zawartej między gminą Grajewo a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pomocą w ramach programu objęto wszystkich 21 niepełnosprawnych uczniów z terenu gminy. Pomoc kierowana do uczniów będzie miała formę refundacji kosztów zakupu przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę, kosztów związanych z dostępem do Internetu a także kosztów dojazdu do szkoły a także zakwaterowania. Na realizację programu gmina Grajewo otrzymała z PFRON kwotę w wysokości 28 261,28 zł., co dla jednego ucznia oznacza pomoc w kwocie średnio 1 345,00 zł. Pomoc w ramach realizacji pilotażowego programu „Uczeń na wsi” ma przede wszystkim na celu wyrównanie szans w zdobyciu wykształcenia przez uczniów niepełnosprawnych, likwidując tym samym bariery w zakresie równego dostępu do nauki.  - Wójt Gminy Grajewo mgr inż. Stanisław Szleter

poniedziałek, 26 września 2022

LXIV sesja Rady Powiatu (30.09)

poniedziałek, 26 września 2022

Ełk: zaginął Youssef Elhouil

Komentarze (4)

Czekam na jakies propozycje ksztalecnia sie lub innych inicjatyw od miasta dla mlodych matek z dziecmi, jak wiadomo takich kobiet jest duzo, ale o jakies akcji specjalnie dla nich tojeszcze nie slyszalam.

Tylko, że młode matki są w stanie same wyjść z domu i załatwić swoje sprawy bez niczyjej pomocy, trzeba tylko chcieć, a nie czekać jak ktoś za nie to zrobi, a dziecko to nie jest wymówka.

Same to sobie nie zalatwia wiekszej ilosci miejsc w przedszkolu panstwowym, podjazdow sla wozkow do sklepow itd. Nie ma takich akcji w naszym miescie.

zgadzam się w 100% z piękną chociaż są przypadki gdzie takie matki naprawde potrzebują pomocy. Ale co poniektóre to poprostu są leniwe.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.