niedziela, 5 lutego 2023

Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 8903 wyświetleń

Polska Obywatelska 2.0.

23 listopada br. w sali klubowej Grajewskiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie przedstawicieli Platformy Obywatelskiej z mieszkańcami powiatu. W spotkaniu pod hasłem "Obywatelskie Podlaskie” udział wzięli Dorota Niedziela, Jan Grabiec, Monika Wielichowska i Janusz Cichoń.

To nie jedyne takie spotkanie w województwie podlaskim. Ponad 50 parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej odwiedziło mieszkańców w kilkunastu miejscowościach regionu. Dyskusje na temat programu PO Polska Obywatelska 2.0. odbyły się m.in. w Łomży, Augustowie, Suwałkach, Białymstoku, Bielsku Podlaskim czy Siemiatyczach.

W najbliższym czasie działacze PO odwiedzą wszystkie powiaty w Polsce. Spotkania z mieszkańcami poszczególnych regionów mają na celu poznanie lokalnych problemów i potrzeb regionu, które w przyszłości posłużą do budowy programu partii – Polska Obywatelska 2.0. 


Dorota Niedziela (ur. 20 sierpnia 1964 w Oświęcimiu) – polska polityk i lekarz weterynarii, posłanka na Sejm VII i VIII kadencji, w 2015 wiceminister środowiska.
Jan Stanisław Grabiec (ur. 2 listopada 1972 w Legionowie) – polski polityk i samorządowiec, w latach 2006–2015 starosta legionowski, w 2015 podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, poseł na Sejm VIII kadencji.
Monika Wielichowska (ur. 4 października 1973 w Nowej Rudzie) – polska polityk i samorządowiec, posłanka na Sejm VI, VII i VIII kadencji.
Janusz Władysław Cichoń (ur. 7 stycznia 1957 w Bytomiu) – polski polityk i samorządowiec, nauczyciel akademicki, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji, od 2013 do 2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów (za: wikipedia).

 

Komentarze (19)

A gdzie oni byli przez tyle lat gdy Podlasie stawało się skansenem?

Błędy PO i PSL
1. upieranie się na siłę przy podwyższeniu wieku emerytalnego - należało dać wybór, kto chce nich opracuje dłużej dostanie większą emeryturę!
2. upieranie się na siłę przy " Sześciolatki do szkoły" - należało dać wybór, rodzic chce wysłać dziecko wcześniej nich idzie!
3. zabranie pieniędzy z OFE~- należało dać wybór, kto chce niech zostanie w OFE , kto chce niech wszystko wpłaca do ZUS!
4 . po co "mieszali" z liczbą sędziów na zakończenie swojej kadencji przy Trybunale Konstytucyjnym! Błąd
5. ile razy Tusk był w Grajewie - al ile razy Kaczyński ? Zapomnieli o ścianie wschodniej.
6. itd

Sami namieszali a teraz mówią,że PIS stawia kraj do góry nogami.Zgadzam sie z Toba DEE34.Co oni dobrego zrobili przez te kilka lat swoich rządów?!

was już nie ma. pokazaliście przez 8 lat rządzenia, że nie zależy wam na polakach, a jedynie na utrwalaniu swoich interesów. Teraz już jest za późno. Nic już nie zmienicie. Uważam że to jest schyłek waszej partii.

Zaściankowy głupi naród zawsze będzie wolał kasę kasę nawet za cenę wolności, demokracji praw obywatelskich , Dać wybór ludziom głupim to może od razu dajmy po 2000 tyś a co tam 5000 tys każdemu, po co Tyle formalności biurokracji :P Od razu zalegalizujmy drukowanie banknotów na drukarce :) Pisiorskie argumenty zawsze są takie same , a bo że to tylko pisiory patrioci a jak PKB spada przez debilstwo władzy to już zli ludzie którzy na złośc nie zarabiają kasy, biznesmeni i mali przedsiębiorcy na złość dla pisiorów wyrzucili kasę do rzeki :)

Okres 8. lat rządów PO, to jedne z najlepszych lat w rozwoju Polski. W 2015 roku nasze państwo osiągnęło najlepszy współczynnik rozwoju, w porównaniu do Europy Zachodniej, w całej ponad 1000. letniej historii. Wyniósł on 100 (EZ) do 65 (Polska). W tzw. Złotym wieku (XVI) było to 100 do 60. Rolnictwo osiągnęło już poziom prawie średniej Unijnej. PKB - czołówka europejska i światowa. Pozycja międzynarodowa - przynajmniej z czasów Jagiellonów; itd. itd. Rok rządów PiS to skuteczne niszczenie tego co udało się z takim trudem budować. Sukcesy: 500+ - rozdawać na lewo i prawo potrafi każdy idiota potrafi (pieniądze, zresztą pozostawione przez poprzedników na rozwój); Toyota, Volkswagen - sfinalizowano tylko to co wcześniej PO dogadało; Via Baltika - wszystko przygotowane wcześniej, wystarczy tylko nie ingerować, żeby nie utrącić projektu; WOT (czytaj ZOMO+ lub ORMO+)-pieniądze zamiast na zbrojenie wydawane na formację do pacyfikacji społeczeństwa - bez komentaża itd. itd.

dlaczego ciągle nas straszą, to że nie będzie na emerytury to że 500+ zniszczy budżet, w innych krajach jakoś się o to nie martwią i żyją ludzie na wysokim poziomie, mają lepsze wynagrodzenie i zaplecze socjalne, pracują lżej i są niby bardziej wydajni niż my Polacy, Państwo powinno być dla obywateli nie obywatele dla Państwa (bo potrzebne podatki i wyborcy), niech rządzący należycie gospodaruje naszymi pieniędzmi to na wszystko starczy a nie tylko wybrańcom, którzy szczują ludzi i wyprowadzają na ulicę.

Jedna partia warta drugiej, i alternatywy brak aby wybrać kogoś nowego, oby tylko historia nie zatoczyła znów koła i nie doświadczyła nas "oczyszczeniem" w postaci Hitlera lub Stalina.

Ppavixx: ale o co kaman? Może wyluzuj nieco i sprecyzuj o co ci chodzi. Duży rozrzut myślowy ;-)

Fałsz i Obłuda 2.0 ? Nie dziękuję starczy tej służalczości komu popadnie czy to ze wschodu czy zachodu....dajcie sobie spokój i idźcie w pokoju do swej unii czy to europejskiej czy też rosyjskiej. STOP targowiczanom. sprzedaliście co się dało i jeszcze wam mało.

e-grajewo jak zwykle cenzura, wasz fan wyzywana większość ludzi od debili, a wy nie potraficie zamieścić inteligentnego komentarza, może dlatego, że inteligentny ?!

byłem na spotkaniu i przyznam że było ciekawie frekwencja nie za wielka ale pytania i dyskusja zacięta mam nadzieje że PO pomoże takie bezpośrednie spotkanie z mieszkańcami.

A gdzie są zdjęcia ze spotkania? Gdzie grajewscy działacze PO?

Jak widzę, to frekwencja nie dopisała. A przypominam, że w marcu na spotkaniu z Panem Prezesem Kaczyńskim była pełna sala kinowa. No cóż, w końcu komu by się chciało słuchać bełkotu zaKODowanych. Cały ten ich program to cytując klasyka *uj, dupa i kamieni kupa.


tylko się tak nie pchajcie...

Dlaczego niema nagrań z tego posiedzenia chciałbym zobaczyć i posłuchać tej dyskusji.Dlaczego nie jest w internecie,wygląda nato niebyło komu nagrać Prosze pokazać dla Grajewiaków.

Do historyka : zaomnial Pan dopisac,ze w tej miodem i mlekiem szczesliwej krainie co drugie dziecko jest pozbawione mamy lub ojca,ktory zarabia na chleb zagranica,ze absolwenci wyzszych uczelni wyjezdzaja za chlebem bez szans na prace i mieszkanie (naczej nazywa sie to wynarodowianiem),ze wiekszosc (nieupartyjnionych wczesniej) emerytow zyje na krawedzi ubostwa i takie osiagniecia poprzedniego rzadu mozna wyliczac bez konca....Przykro,ale europejskich statystyk "do garnka" ani "na plecy" nie do sie wlozyc.Karmienie nas bajeczkami o wspanialym rozwoju kraju, gdzie wiekszosc nie jest pewna swojego jutra a majatek narodowy "zprywatyzowany(?)",nie jest zadnym argumentem za. Wyglada na to,ze poprzednia ekipa wie,co jescze dla siebie moze z tego biednego kraju wydusic i dlatego z taka determinacja walczy o powrot do koryta.Ci Panstwo,ktorzy odwiedzili wczoraj nasze miasto. prawdopodobnie dzis juz nie potrafiliby odpowiedziec w jakim wojewodztwie lezy Grajewo.

Grajewianko, jak myślisz dlaczego w Europie Zachodniej jest ,,tak dobrze"? Bo nie mieli ,,rozdawniczych rządów" takich jak w PRL. lub obecne PiS. Niech PiSiewicze porządzą jeszcze kilka lat to warian6t argentyński lub grecki będzie nieunikniony!!! Dopiero wtedy się zacznie biadolenie. Bezrobocie to fikcja!!! Chętnie zatrudnie kierowców, mechanników itd. Tylko takich którym, którym chce się pracować!!! Uważam, że wynagrodzenie na poziomie 6000 zł brutto, to już płaca europejska. Wykształconych??? Inżynier, który nie ma pojęcia o naprawie samochodu lub magister, który nie potrafi poprawnie napisać kilkustronicowego artykułu na stronę. Naprawdę wykształceni i chcący pracować pracy mają pod dostatkiem!!!!

To co było tematem w dyskusji na spotkaniu właśnie PIS obraca w rzeczywistość RÓWNA STAWKA WAT , równy podatek dochodowy zniesienie składki na ZUS i koniec z wyłudzaniem WAT i co cienie można jak się chce .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.