poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Wiadomości

Policyjne działania w powiecie


Policjanci z grajewskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzili działania "Niebezpieczne przewozy”.

28 listopada br. w godz. 6.00 - 22.00 na terenie powiatu grajewskiego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzili akcję pod nazwą "Niebezpieczne przewozy”. Głównym jej celem było egzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących przewozu substancji niebezpiecznych. Kontroli podlegają dokumenty ładunku oraz stan techniczny pojazdu. Funkcjonariusze sprawdzają także trzeźwość kierowców. Kontrole pojazdów przewożących ładunki niebezpieczne odbywają się cyklicznie.

Podczas ww. działań policjanci  ukarali mandatami karnymi 7 kierujących z czego  większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości.

-------------------------------Poprawa bezpieczeństwa w zakresie ruchu niechronionych użytkowników dróg oraz zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych - to główne cele odbywających się  w Grajewie działań pod kryptonimem "PIESI”.

30 listopada br. policjanci  z grajewskiej "drogówki” bacznie przyglądają się pieszym. Działania tego typu znacząco wpływają na poprawę bezpieczeństwa w ruchu, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Podczas akcji policjanci reagują na  wykroczenia popełniane przez pieszych, ze zwróceniem szczególnej uwagi na przechodzenie w miejscu  niedozwolonym, wychodzenie na jezdnię zza  przeszkody i  bezpośrednio przed jadący pojazd,  niestosowanie się przez pieszych do sygnalizacji świetlej.

W ramach działań policjanci zwracają też szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców w stosunku do pieszych.poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Skrót meczu z WIGRAMI

niedziela, 14 kwietnia 2024

Adam Doliwa - "Serdecznie Dziękuję"

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.