czwartek, 27 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

Policjant - nasz przyjaciel

          Zapewnienie dzieciom zdrowia i bezpieczeństwa stanowi podstawowe zadanie dla rodziców i nauczycieli. Fala przestępstw, która nasila się w naszym kraju zmusza nas do zastanowienia się, jak przeciwdziałać złu.
        W Przedszkolu Miejskim nr 1 w Grajewie nauczyciele dbają aby dzieci nauczyły się podstawowych zasad ruchu drogowego, jak unikać zagrożenia.
        Aby uatrakcyjnić oraz podkreślić wagę tematyki przedszkole współpracuje z policją realizując program „Bezpieczny przedszkolak” opracowany przez podlaską policję we współpracy z Kuratorium Oświaty. W związku z tym 14.09.2007r w przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem. Celem spotkania było ukazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak zachowywać się w sytuacjach niebezpiecznych, a przede wszystkim wytworzenie u dzieci przekonania, że policjant jest ich przyjacielem i w razie potrzeby zawsze udzieli pomocy.
        W trakcie opowiadania o swojej pracy, policjant pozwolił dzieciom wziąć i obejrzeć przedmioty służące mu do pracy. Policjanci mogli się też przekonać o znajomości numerów telefonów alarmowych pokazując tabliczki z cyframi. Dzieci wspólnie z policjantem nauczyły się też wiersza.
        Na koniec spotkania starszaki zrobiły gościom niespodziankę wręczając własne rysunki na temat „Praca policjanta.
        Policjanci też zostawili po sobie pamiątkę przekazując do każdej zabawki- żółwiki. Była to nagroda za wzorową znajomość przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznego zachowania się w domu, na podwórku i wobec nieznajomych dorosłych..

Galeria zdjęć

www.PM1.e-grajewo.pl

środa, 26 stycznia 2022

Bal Karnawałowy w RAJu (19.02)

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.