środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 7742 wyświetleń

Policjanci z wizytą u seniorów

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Grajewie spotkali się z seniorami w grajewskim Klubie Seniora, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa na drodze i obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych. Mundurowi przestrzegali też seniorów przed oszustami wyłudzającymi pieniądze różnymi metodami oraz przypomnieli ideę funkcjonowania Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na koniec każdy z seniorów otrzymał elementy odblaskowe.

Dzisiaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie spotkali się z seniorami w grajewskim Klubie Seniora. Poruszona została problematyka bezpieczeństwa osób starszych będących uczestnikami ruchu drogowego. Policjanci szczególną uwagę zwrócili na obowiązek używania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, a także apelowali o noszenie odblasków w mieście, gdzie jest wiele miejsc słabo oświetlonych. Mundurowi omówili też zagadnienia związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, zachęcając do rozważnego korzystania z tej aplikacji. Z uwagi na zbliżający się okres świąteczny policjanci przestrzegali też, jak należy postępować, aby nie paść ofiarą kradzieży „kieszonkowej”. Seniorzy dowiedzieli się, na co powinni zwracać uwagę przebywając w domu, na ulicy, robiąc zakupy, w jaki sposób bezpiecznie trzymać torebkę oraz jak bezpiecznie przechowywać portfel i pieniądze. Tematyka wzbudziła ogromne zainteresowanie. Seniorzy włączyli się do dyskusji zarówno w trakcie prelekcji jak i do rozmów indywidualnych.

Na koniec każdy senior otrzymał elementy odblaskowe, pochodzące ze środków projektu współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej Swiss Contribution – KIK-76.

Komentarze (2)

Brawo policja, takie spotkania są bardzo potrzebne.

komu to potrzebne? pffff

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.