Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 13847 wyświetleń

Policjanci w Rajgrodzie


W ramach programu "Bezpieczna droga do szkoły / domu” grajewscy policjanci od ponad miesiąca odwiedzają najmłodszych. W ramach spotkań funkcjonariusze prowadzą zajęcia w szkołach i przedszkolach na terenie powiatu Grajewskiego.

8 października br. grajewscy policjanci udali się do przedszkola w Rajgrodzie. Na spotkaniach funkcjonariusze poruszają tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedstawiają i omawiają podstawowe znaki drogowe. Poprzez zabawę uczą najmłodsze dzieci bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Ponadto w trakcie zajęć poruszają tematy dotyczące bezpiecznej zabawy w domu i poza domem. Szczególną uwagę zwracają również na kwestie związane ze spotkaniem "obcego”. Przypominają właściwe zachowania w przypadku napotkania agresywnego psa. Zajęcia upływają w bardzo przyjaznej atmosferze. Dzieci chętnie odpowiadają na pytania, a także opowiadają swoje własne historie, często służące za przykład dla innych - informuje KPP GrajewoKomentarze (1)

Moim skromnym zdaniem to bardzo potrzebna i pożyteczna akcja , która od najmłodszych lat dzieciom wpaja te najprostsze zasady bezpieczeństwa na drodze. Jak wiemy co roku przybywa u nas samochodów a jednocześnie wypadków drogowych – właśnie często z udziałem dzieci ! Z skądinąd wiem, że takie akcje prowadzone są także przez Straż Pożarną . Zasługuje to wszystko na pochwałę ! Często jest tak, że małe dzieci dzięki takim akcjom wiedzą więcej niż my dorośli o przepisach ruchu drogowego i przeciwpożarowych a także jak zachować się a nawet jak udzielać w razie czego pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. W mediach mamy często takie wzorowe przykładu dzieci - bohaterów ! OBY MNIEJ BYŁO TAKICH BOHATERÓW ORAZ OFIAR DROGOWYCH I POŻAROWYCH !!! A co do zachowania się do obcych to także nie jednemu z nas dorosłych przydałaby się taka lekcja bo wiemy,że człowiek ( nie każdy ) potrafi wszystko zrobić aby innego oszukać i okraść , nawet z ostatniej kromki chleba i koszuli – np. metoda na wnuczka itd. ! Co za czasy i co za świat narzekamy a wystarczy odrobina uwagi , ograniczonego zaufania i ostrożności ! Właśnie powyższe służby mundurowe tego uczą dzieci bo wiadomo czego nauczy się Jaś to będzie Jan umiał a czego Jaś się się nie nauczy , tego Jan nie będzie umiał !!! POZDRAWIAM MUNDUROWYCH !!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.