czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

Policjanci ratowali tonącego

Szybka i sprawna interwencja grajewskich policjantów zabezpieczających „Dni Rajgrodu 2016”, pozwoliła zapobiec tragedii. Gdy mundurowi zauważyli tonącego w jeziorze Rajgrodzkim mężczyznę od razu ruszyli mu na ratunek i wyciągnęli z wody. Okazało się, że 32-latek był pijany.

W minioną niedzielę policjanci z Grajewa pełnili służbę w rejonie plaży miejskiej w Rajgrodzie zabezpieczając drugi dzień imprezy pod nazwą „Dni Rajgrodu 2016”. Przed godziną 19.00 mundurowi zauważyli tam skaczącego z pomostu do jeziora młodego mężczyznę. Chwilę później funkcjonariusze spostrzegli, że ma on duże trudności z wydostaniem się z wody. W związku z tym policjanci szybko pobiegli na pomost, a następnie z pokładu zacumowanej obok łodzi wyciągnęli tonącego z wody. Mężczyzna był przytomny i dzięki natychmiastowej interwencji mundurowych nic mu się nie stało. Okazało się, że 32-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Grajewo był pobudzony i ponownie próbował wskoczyć do jeziora. Dodatkowo wyszło na jaw, że nietrzeźwy mężczyzna już wcześniej chciał w takim stanie skakać do wody, jednak zapobiegła temu policyjna interwencja. W związku z tym, że 32-latek był agresywny i zagrażał swojemu zdrowiu i życiu noc trzeźwiejąc spędził w policyjnym areszcie. Następnie za swoje niezgodne z prawem postępowanie został ukarany 500-złotowym mandatem.
Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, a zwłaszcza żelaznej reguły, aby nigdy nie wchodzić do niej po spożyciu alkoholu.

źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.