piątek, 21 czerwca 2024

Wiadomości

Policjanci odzyskali VW

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu oraz odzyskali auto 22-letni obywatel Litwy odjechał z osiedla kradzionym passatem. Chwilę później, w bezpośrednim pościgu, został zatrzymany przez augustowskich policjantów. Samochód zostanie zwrócony właścicielowi.

W minioną niedzielę kilka minut po godzinie 23.00 policjanci patrolujący ulice miasta zauważyli volkswagena, wyjeżdżającego z osiedla śródmieście. Mundurowi postanowili poddać auto kontroli, gdyż siedzący za jego kierownicą mężczyzna wzbudził ich podejrzenie. Funkcjonariusze ruszyli za passatem i przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali kierowcy wyraźne sygnały do zatrzymania. Ten jednak na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Kalinowo. Podczas pościgu kierowca nie reagował na dawane przez funkcjonariuszy sygnały, zajeżdżał im drogę, uniemożliwiał wyprzedzenie się i próbował doprowadzić do kolizji drogowej. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów uciekinier gwałtownie zahamował, porzucił pojazd i zaczął biec w kierunku pobliskich zarośli. Za nim od razu ruszyli policjanci, którzy po kilkudziesięciometrowym pościgu zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że jest to 22-letni obywatel Litwy, a auto jest kradzione. Mężczyzna wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Augustowie, gdzie usłyszał zarzut kradzieży samochodu, do którego się przyznał i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej sąd orzekł wobec 22-latka zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat oraz skazał go na karę 30 dni pozbawienia wolności. Skradzione auto policjanci przekażą teraz właścicielowi. – oficer prasowy KPP w Augustowie

 

czwartek, 20 czerwca 2024

EURO 2024. Grajewska Strefa Kibica

czwartek, 20 czerwca 2024

Obwieszczenie Starosty Grajewskiego

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.