Wiadomości

Policja informuje

KOMENDA POWIATOWA POLICJI W GRAJEWIE
Informuje o wybranych zdarzeniach zaistniałych na terenie jej działania w okresie czasu od 15-19.03.2004 roku.

Groźba karalna
W dniu 15.03.2004 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej przyjęli zawiadomienia i wykonali czynności w sprawie zgłoszonej groźby karalnej. Sprawca pochodzący z miejscowości Wojewodzin groził pokrzywdzonej poparzeniem, a groźbę zrealizował w ten sposób, iż wylał gorącą zupę na ciało pokrzywdzonej. W/wymieniona trafiła do szpitala z poparzeniami ciała.

Kradzież z włamaniem
W okresie czasu od 13 do 15.03.2004 roku n/n sprawca-y dokonał włamania do budynku stacji diagnostycznej na ul.Wiórowej w Grajewie. Łupem złodziei padł sprzęt elektroniczny i biurowy wartości około 6000 tys. złotych. Sprawę prowadzą funkcjonariusze KPP Grajewo. Zwracamy się z prośbą do ewentualnych świadków zdarzenia o pomoc w ustaleniu sprawców. Zapewniamy pełną anonimowość i dyskrecję. Ponadto apelujemy o lepsze zabezpieczenia własnego mienia co skutkuje ograniczeniem kradzieży i włamań.

Posiadanie narkotyków
W dniu 18.03.2004 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej w oparciu o własne informacje dokonali zatrzymania osoby posiadające narkotyki. Była to marihuana. Narkotyk zabezpieczono, a sprawca odpowie za posiadanie narkotyków przed Sądem. Apelujemy do rodziców. Zbliża się wiosna, czas częstrzych wyjść młodzieży na ulice, boiska, place osiedlowe. Często w takich miejscach dochodzi do rozprowadzania i zażywania narkotyków. Pamiętajmy o tym aby rozmawiać ze swoimi pociechami informując ich o zgubnym działaniu narkotyków, pytać o kontakty koleżeńskie swoich dzieci. Reagujemy na niepokojące sygnały zanim będzie za późno.

Kradzież mienia
W dniu 18.03.2004 roku funkcjonariusze KPP Grajewo, dzięki pomocy właściciela punktu skupu metali zabezpieczyli i przekazali dla właściciela prawowitego skradzione mienie w postaci metalowego zbiornika o wadze około 180 kg oraz metalowe lemiesze od pługów. Kradzież miała miejsce w okresie czasu od 15 do 18.03.2004 roku w miejscowości Łosewo gm. Grajewo z niezamieszkałej posesji.
W wyniku intensywnych działań i zebranych informacji ustalono, iż kradzieży dokonał mieszkaniec Grajewa.

W związku ze zmiana pogody i okresem wiosennym odnotowano więcej przypadków kierowania rowerem w stanie nietrzeźwym. W okresie czasu od 15 do 19.03.2004 roku zatrzymano 5 rowerzystów, którzy popełnili 5 przestępstw drogowych i dwóch kierujących pojazdami mechanicznymi.
Apelujemy do kierowców – JAZDA PO WYPICIU ALKOHOLU STWAŻA ZAGROŻENIE DLA SAMEGO KIEROWCY ALE TAKŻE DLA INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO.

Prosimy o informowanie o wszelkiego typu spostrzeżeniach mających wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa ludności na terenie miasta i gminy Grajewo. Nr telefonów: 997, 273 02 12, 2730234, 272 22 22.


Źródło KPP Grajewo

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.