poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

Policja informuje

KOMENDA POWIATOWA POLICJI W GRAJEWIE
informuje o wybranych zdarzeniach, które miały miejsce na terenie powiatu grajewskiego w okresie czasu od 08.03 – 14.03.2004 roku.

Kradzież mienia
W dniu 08.03.2004 roku policjanci KPP Grajewo zostali powiadomieni o kradzieży ośmiu ciężarków o wadze 28 kg. Ze słupa trakcyjnego o numerze 7912 na szlaku kolejowym Grajewo-Podlasek. Łączna wartość strat to 720 złotych na szkodę PKP.
Przestępstwo szczególnie uciążliwe z uwagi na dużą szkodliwość czynu i powstałe w tez sposób niebezpieczeństwo dla osób korzystających z transportu kolejowego.
Zwracamy się z prośbą do osób, które mogły być świadkami zdarzenia o pomoc w ustaleniu sprawców kradzieży. Każda informacja może przyczynić się do ustalenia sprawców a następnie ich ukarania.

Kradzież z włamaniem do piwnicy
W dniu 08.03.2004 roku w godz. 18.00-20.00 n/n sprawca dokonał otwarcia w nieustalony sposób kłódki zabezpieczającej drzwi wejściowe do piwnicy w bloku nr 6A na ul.Sportowej, skąd dokonał kradzieży drewna i ziemniaków ogólnej wartości 100 złotych. Sprawę prowadzą policjanci KPP Grajewo.
Zwracamy się z prośbą do mieszkańców bloku nr 6A o przekazanie informacji o powyższym zdarzeniu.

Zniszczenie mienia
W nocy z 08/09.03.2004 roku policjanci KPP Grajewo ujawnili w budynku Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na os.Centrum 28A w Grajewie wybitą podwójną szybę w drzwiach wejściowych. Sprawca posługując się najprawdopodobniej kamieniem celowo zniszczył mienie wartości 1500 złotych.
Jest to kolejne przestępstwo o podłożu chuligańskim. Nasze ulice, bloki, parkingi samochodowe stają się areną niebezpiecznych zabaw, zawodów organizowanych przez młodzież, w wyniku których dochodzi do niszczenia mienia znacznej wartości.
Prosimy mieszkańców miasta o udzielanie informacji mogących pomóc w ustaleniu sprawców takich czynów, gdyż skutki takich zabaw odczuwa całe społeczeństwo miasta.

Wprowadzenia towaru do sprzedaży bez zgłoszenia organowi celnemu
W dniu 12.03.2004 roku policjanci KPP Grajewo w oparci o posiadane rozpoznanie osób trudniących się handlem na targowicy miejskiej udaremnili sprzedaż poprzez zabezpieczenia do celów procesowych znaczne ilości towarów, w tym wyroby futrzarskie, firany, zasłony i inna odzież, które to przedmioty nie były oclone.
Zapobiegło to powstaniu znacznych strat, które odniósłby Skarb Państwa.
Działania te znajdują uznanie w oczach kupców trudniący się handlem, którzy zgodnie z litera prawa opłacaja podatki utrzymując swoje rodziny.
Sprawcami przestępstwa okazała się grupa obywateli z Ukrainy.

Zniszczenie mienia
W nocy z 13/14.03.2004 roku n/n sprawca-y dokonał wybicia dwóch szyb w jednym ze sklepów na os.Południe 60. Wartosć strat oszacowana przez poszkodowanego to 600 złotych.
Sprawę prowadzi KPP Grajewo. Na chwilę obecną brak jest konkretnych informacji wskazujących na sprawcę tego czynu. Dlatego też prosimy mieszkańców osiedla o przekazanie informacji mogących pomóc w ustaleniu sprawcy bądź sprawców tego czynu.

Źródło KPP Grajewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.