środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

Pokazy ratownictwa

W dniu 20 stycznia 2017 r. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Rajgrodzie przeprowadzili na akwenie Jeziora Rajgrodzkiego pokazy z zakresu ratownictwa na zalodzonych zbiornikach wodnych. Ratownicy zademonstrowali uczniom i kadrze nauczycielskiej Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej (klasy 4-6) w Rajgrodzie, sposoby postępowania w sytuacji  gdy dojdzie już do załamania się pokrywy lodowej i wpadnięcia do wody  oraz jak bezpiecznie udzielić pomocy w takiej sytuacji. 
Pokazy zostały poprzedzone prelekcją podczas której mł. bryg. Kazimierz Golubiewski i sekc. Michał Łopatowski uświadamiali młodzież o niebezpieczeństwach związanych z wchodzeniem na zamarznięty akwen, informując, że bezpieczny lód to tylko ten który został uzyskany w sposób sztuczny np. na specjalnie przygotowanych lodowiskach.                      

Przekazano również informacje o sposobie postępowania w sytuacji gdy zauważymy osobę pod którą załamał się lód oraz pod jakie numery alarmowe zadzwonić po pomoc i jakie przekazać informacje. Przeprowadzono także instruktaż w zakresie udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zatrzymania czynności życiowych.  - informuje mł. bryg. Kazimierz Golubiewski Dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej

 

 

Zdjęcia: mł. bryg. Kazimierz Golubiewski, sekc. Michał Łopatowski, KP PSP w Grajewie,       Żaneta Chylińska, OSP w Rajgrodzie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.