sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 31 komentarzy
  • 28503 wyświetleń

Pogrzeb ofiar drogowej tragedii


7 września 2013 r. w kościele pw. Narodzenia NMP w Rajgrodzie odbył się pogrzeb czterech ofiar tragedii z drogi krajowej 61.

Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył Pasterz Ełcki J.E.Ks Bp Jerzy Mazur wraz z kilkunastoma księżmi, w tym Ks. Prałatem Czesławem Oleksym i Ks. Prałatem Hieronimem Mojżukiem. Ciała znajdowały się wcześniej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego na cmentarzu przy kościele, gdzie odbywały się czuwania modlitewne.

W ostatniej drodze zmarłych wzięła udział rzesza uczniów i gimnazjalistów z białymi kwiatami w rękach, nauczyciele, księża, diakoni, klerycy, siostry zakonne i wielu wiernych nie tylko z parafii Rajgród i Bargłów Kościelny.

Homilię – po ludzku rzecz biorąc bardzo smutną, a po chrześcijańsku pełną głębokiej wiary w Miłosierdzie Boże - wygłosił Ksiądz Prałat Czesław Oleksy.
„…Prosto do Nieba czwórką szli… nie mieli czasu się pożegnać, więc ja żegnam Was w ich imieniu…” – z homilii Ks. Prałata Czesława Oleksego.
„…Oni już prawdziwie żyją, to my powoli umieramy…” – mówił Ks. Prałat Hieronim Mojżuk Dziekan Rajgrodzki.
„…Tam gdzie kończy się ludzkie rozumowanie, tam zaczyna się Boski sens… niech każdy z nas zada sobie pytanie i szuka odpowiedzi…” – z ostatnich słów J.E.Ks. Biskupa Jerzego Mazura Pasterza Ełckiego.
Spoczęli na cmentarzu za miastem…

POKÓJ ICH DUSZOM
(kos)


4 ofiary wypadku na DK 61

Komentarze (31)

Ile jeszcze tragedii by w końcu znikły z trasy 61 samochody ciężarowe.Wyrazy współczucia rodzinie.

(*)(*)(*)(*) ;( Nie wyobrażam sobie bólu po stracie tylu ukochanych osób. Sama straciłam Męża i bardzo to przeżyłam a to musi być poczwórny ból... Wyrazy współczucia. Łączę się w modlitwie. Życzę bardzo dużo siły w pokonywaniu tych trudnych chwil :(

[* * * *] Pokój ich duszom

Tragedia!!! Jeszcze tyle mieli życia przed sobą

Najszczersze wyrazy wspolczucia dla rodziny.Brak slow, zeby okreslic miano tej tragedii.Taka byla wola Boga,te slowa pocieszenia pozostaly po nich.Niech spoczywaja w pokoju.

Szkoda ludzi taka tragedia nic nie zmieni się nadal będą ginęli ludzie przez te tiry wcześniej zginęły cztery dziewczyny a teraz matka z dziećmi [*]

Zadne slowa nie sa w stanie wyrazic smutku w obliczu takiej tragedii. Czy wladze nie widza, jak cierpia ludzie? Czy nadal nic nie zrobia z tymi samochodami ciezarowymi na tej trasie ? Co za bezdusznosc wobec takiego bolu i cierpienia, ktore doswiadczaja najblizsi tych, ktorzy odeszli w tak tragicznych okolicznosciach. Kochani modlmy sie za dusze tych dzieci i ich mamy ale takze za rodzine, ktora pozostaje w wielkim zalu.

Pokój ich duszom [*][*][*][*].

pozostał ojciec z dwuletnim synkiem

Panie ministrze nie zabieraj zycia polskim rodzinom.
Zabierz tiry na kolej.To straszne .
Pokój ich duszom!

Boże to jest .. Tragiczne..!! nie do opisania;((( ..!! przeciez on mogl wjechac w tylek temu tirowi nikt by nie zginal..;( zabil male aniolki..!!;(

śpieszmy sie kochać ludzi tak szybko odchodzą. Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny,

On tego nie chciał...poprostu wypadek który mógł się przydarzyc każdemu...sekundy, być moze błąd - ale przecież tego nie chciał !!!

ile dzieci jeszcze zginie na parszywej tej drodze???

:(wyrazy wspolczucia najbliższej rodzinie, wieczny odpoczynek...

Tak,to bardzo i to bardzo przykre,ale dlaczego tak właśnie się dzieje na polskich drogach????

Pokój ich duszom

POKOJ ICH DUSZOM

odeszli cicho i bez pożegnania jak ktoś kto niechce swym odejściem smucić jak ktoś kto wieży w chwili rozstania niebawem z dobrą wieścią wrocić odpoczywajcie w pokoju

" Starajmy się kochać ludzi , tak szybko odchodzą " - ks. Twardowski . Wyrazy głębokiego współczucia i bólu oraz łączności modlitewnej z tymi wszystkim , którzy swoimi łzami opłakują TYCH , którzy mogli jeszcze żyć !!!

Droga Od Łomży do Suwałk powinna być przynajmniej dwu pasmowa !!!

to jest szok!!!!!!!!! pokoj im duszom

pokój ich duszom:(

pokój ich duszom, modlę się za ich duszę, płaczę z tymi którzy zostali, brak słów by wyrazić co czuje serce.

Szanowi i Drodzy Państwo! Wobec ciosu, który spadł na Państwa Rodzinę, niełatwo znaleźć słowa pociechy. Można jedynie życzyć sił do zniesienia tego bólu, który tylko czas może złagodzić. Prosimy przyjąć od nas wyrazy najszczerszego współczucia. SIOSTRA ANI OLEKSY.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.