piątek, 27 stycznia 2023

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 7183 wyświetleń

Pogrzeb Dzieci Utraconych

15 października br. o godz. 10.00 w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie odbyła się Msza Św. pogrzebowa w intencji Dzieci Utraconych. Następnie kondukt  żałobny przeszedł do Grobu Dzieci Utraconych na cmentarzu komunalnym.

Przenikliwy, zimny wiatr i rozdzierający też serca smutek towarzyszył pożegnaniu najmłodszych. Prochy 18 dzieci zmarłych przed narodzeniem spoczęły w specjalnym grobie na miejscowej nekropolii. Rodzice i bliscy, w milczeniu i zadumie pożegnali swoje maleństwa.

Śmierć dziecka, które zmarło zanim zdążyło się narodzić to problem dotykający coraz większą liczbę rodzin w Polsce. Ustawodawstwo umożliwia rodzicom dzieci martwo urodzonych i tych, które zmarły w łonach matek bez względu na to jak długo trwała ciąża, godnie je pochować. Zgodnie z przepisami rodzice mają prawo do rejestracji dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego. Szpital zobowiązany jest do wystawienia tzw. pisemnego zgłoszenia urodzenia martwego dziecka oraz wydania karty zgonu. Dokumenty te są wydawane na wniosek osób uprawnionych do pochówku. Zdarza się, że rodzice z różnych przyczyn (być może z niewiedzy) nie odbierają szczątków swojego zmarłego przed narodzeniem dziecka, inni zostawiają je świadomie, aby zostały godnie pochowane w specjalnie przygotowanych grobach.

e-Grajewo.pl

 

czwartek, 26 stycznia 2023

Mońki. Pościg za nietrzeźwym kierowcą

środa, 25 stycznia 2023

Grajewo. Rok 2022 w statystykach

Komentarze (1)

Moj aniolek poszedl do nieba 8 tydzien

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.