wtorek, 16 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 15027 wyświetleń

Pogryziony przez psa

11 sierpnia 2013 r. o godz. 22.24 policjanci z grajewskiej komendy Policji z polecenia dyżurnego udali się do szpitala w Grajewie, gdzie wg zgłoszenia karetką pogotowia został przywieziony mężczyzna pogryziony przez psa.

Na miejscu ustalono, iż ofiarą pogryzienia jest mieszkaniec gminy Grajewo. Ze wstępnych informacji uzyskanych przez policjantów wynikało, iż starszy mężczyzna mieszkający na posesji, na której doszło do zdarzenia, będąc pod wpływem alkoholu wszedł do kojca zwierzęcia i tam został zaatakowany. Mężczyzna doznał obrażeń głowy oraz przedramion.Pamiętajmy!

Zwierzę rzadko atakuje bez przyczyny, choć tak się może z pozoru wydawać. Najczęściej zostaje sprowokowane do napaści przez nieuświadamiającego tego sobie człowieka. Normalny, zdrowy pies nie powinien szczerzyć zębów i doskakiwać do spokojnie zachowujących się ludzi. Zdarza się to jednak. Poznanie powodów takich reakcji pozwoli nam uniknąć niebezpieczeństwa.

Aby uniknąć ataku psa
  • nie wolno zbliżać się do obcego psa, głaskać go bez zgody właściciela
  • nie wolno wchodzić na teren pilnowany przez psa (dom, ogród, ogrodzone podwórko, zakład pracy) - wkładanie ręki przez płot, balustradę balkonu, lub do samochodu to też wtargnięcie na teren pilnowany przez psa
  • nie wolno bez uprzedzenia dotykać psa
  • nie wolno drażnić psa (rzucać w niego kamieniami, wymachiwać kijem, uderzać patykiem o ogrodzenie, za którym jest pies)
  • nie wolno sprawiać psu bólu (ciągnąć za uszy, ogon, sierść)
  • nie wolno zabierać psu jego zdobyczy (np.: pokarmu)
  • nie wolno panicznie uciekać na widok zbliżającego się psa (na rowerze, biegiem)
  • nie można zbliżać się do agresywnego psa.

Co zrobić, gdy widzisz jak pies atakuje inną osobę?

1. Nie należy odciągać ofiary- rany będą większe i bardziej poszarpane.
2. Spróbuj znaleźć jakiś patyk, pręt, którym należy uderzać psa w okolicy szyi lub w wrażliwego nosa.
3. Jeśli nic takiego nie znajdziesz – owiń rękę kurtką, ewentualnie weź do ręki plecak/torbę i próbuj wcisnąć to psu do pyska, głęboko wpychając.
Co ma robić dziecko, gdy pies zaatakuje?
Na widok zbliżającego się groźnego psa trzeba ustawić się do psa bokiem, w lekkim rozkroku, z łokciami przy piersi i pięściami pod brodą. Nie wolno patrzeć psu w oczy. Trzeba wystrzegać się gwałtownych ruchów, w żadnym wypadku nie uciekać, ostrożnie wycofać się.
- informuje KPP w Grajewiewtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (13)

No to już wiadomo kto jest samcem alfa na posesji

Psy pijannych nie lubią

pies jak pies ale gorzej jak sie spotka wilka na spacerze

kocham psy i one kochają mnie, rozumiemy się bez słów :-)

jak jakiegoś pijanego pies pogryzł to policja się znalazła, ale jak małą dziewczynkę to nie ich sprawa, a agresywny bezdomny pies dalej chodzi po osiedlu

Prawdę byście powiedzieli

haha mowcie co chcecie,przezylem to na wlasnej skorze jak pies pana malo ni zagryzl na smierc zeby nie ja.poprostu niektor psy tak maja,kwestia zlego ulozenia czworonoga,i zawsze trzeba winic wlasciciela nigdy psa

To nie pierwszy raz tego psa

moj pies pijanych nie lubi ale piwko to lubi wypic

Jakoś tych psów w Grajewie się namnożyło niektórzy to nawet po bagienkach się szwendają i to z lornetką, ciekawe po co psu lornetka, ale kochajmy zwierzęta może się oswoją, pozdro dla wszystkich grajewiaków, nie bójmy się psów to nie pogryzą!

pijany nie powinien pchać się do kojca psa - to normalne, że zaatakował; alkohol jednak szkodzi zdrowiu...

On nie wszedl do kojca tylko na swoje podworko

wchodzil na swoje podwórko i ugryzł jego własny pies hehe dziwne

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.