niedziela, 14 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 5 komentarzy
  • 12746 wyświetleń

Poeta Andrzej Wyganowski

W sali MDK 25  września br. odbyło się spotkanie autorskie z p. Andrzejem Wyganowskim.

Twórca poezji dla wszystkich urodził się w Grajewie, obecnie  mieszka w USA. Wydał tomik "BIAŁE  RÓŻE", został nagrodzony za granicą za jeden z wierszy pod tym samym tytułem.

Podczas pobytu w Polsce p. Andrzej chciał przybliżyć swoją twórczość krajanom z miasta, w którym się urodził. Umożliwił Mu to Oddział  dla  Dzieci  Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz  z  MDK, które zorganizowały spotkanie.

Podczas ponad godzinnej swoistej "rozmowy wierszem”, twórca przedstawiał swoje utwory, komentował w jaki sposób powstawały. Opowiadał sytuacje, pod wpływem których tworzył krótsze i dłuższe strofy. Wspominał młodość, emigrację, pracę, pobyt w wojsku, spotkania z ludźmi. Wiersze mówią o tych przeżyciach, również o miłości i tęsknocie za swoim krajem.

Autor docierał do przybyłych na spotkanie młodych grajewian. Chętnie słuchali co ma im do powiedzenia bardzo otwarty i bogaty w doświadczenia gość. Recytowali Oni też wiersze, a Pan Andrzej bił brawo za odwagę i interpretację.


e-Grajewo.pl


 

Komentarze (5)

Poezje sercem i nostalgią pisane . Gratuluję ANDRZEJKU-NASZ poeto na emigracji.! Twoja koleżanka z grajewskiego podwórka i KOŁOSKIEJ GÓRY.POWODZENIA i pozdrawiam cieplutko z RZYMU.

Brawo . Wspaniale zorganizowane spotkanie. Mlodziez wyjatkowa.Gratulacje dla organizatorow!!!!!!!!!

Jaka wspaniala publicznosc. Bardzo fajne spotkanie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.