poniedziałek, 25 października 2021

Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 13915 wyświetleń

Podzielniki ciepła zostają!

Podzielniki ciepła zostają!
 
Na ostatnim Walnym Zgromadzeniu SML-W w Grajewie została odrzucona uchwała w sprawie likwidacji wyparkowych podzielników ciepła


fragment proponowanej uchwały:

"Zlikwidować opomiarowanie centralnego ogrzewania w mieszkaniach znajdujących się w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej poprzez likwidację wyparkowych podzielników ciepła. Opomiarowanie podzielnikami ciepła jest niezgodne z normą PN – EN 835 zgodnie, z którą podzielniki powinny być zainstalowane w całym budynku ..."

Projekty Uchwał
z dnia 14.04.2011 r.  zostały odrzucone przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie  Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko- Własnościowej w Grajewie.


Nie przeszła również uchwała w sprawie:  zmiany terminu odczytu podzielników (propozycja "Wprowadzić od 2012 roku montaż podzielników energii cieplnej przed sezonem grzewczym  i ich odczyt po zakończeniu sezonu grzewczego").

Uchwała w sprawie:  wprowadzenia podzielników elektronicznych - również nie została przyjęta (ze względu na koszty całej inwestycji)fot. e-Grajewo.pl

poniedziałek, 25 października 2021

Kronika 997 - Ełk

Komentarze (20)

norma! dobry biznes na tym jest, dlatego nie przeszła. w Grajewie zawsze jest ze wszystkim problem! jakaś masakra co za miasto.

To jakieś wprowadzanie w błąd. Na klatkach zostały właśnie wywieszone uchwały zatwierdzone przez Walne Zgromadzenie w dniu 14.04.2011r i jedna z nich to właśnie ta:
Uchwała nr 15/2011 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia SMLW w Grajewie z dn.14.04.2011r w sprawie likwidacji wyparkowych podzielników ciepła. Na podstawie art.41 par.1 Ustawy z dn.16.09.1982....etc. Walne Zgromadzenie uchwala co nastepuje: paragraf 1 Zlikwidować opomiarowanie centralnego ogrzewania w mieszkaniach znajdujacych się w zasobach SMLW poprzez likwidację wyparkowych podzielników ciepła. OPOMIAROWANIE podzielnikami ciepła JEST NIEZGODNE Z NORMA PN-EN 835 (!!!!!), zgodnie z którą podzielniki powinny być zainstalowane w całym budynku. PONIEWAŻ SYSTEM JEST NIEZGODNY Z PRAWEM (!!!!) a podzielniki ZOSTAŁY WPROWADZONE UCHWAŁĄ WALNEGO ZGROMADZENIA i uchwałą Walnego Zgromadzenia zostają zlikwidowane. Dalej nie cytuję..... Uchwała nr 16/2011 wprowadza zmiane terminu odczytów a uchwała nr 17/2011 zarzadza wprowadzenie podzielników elektronicznych.

czyli dalej plyn z podzielnikow bedzie parowac, a spoldzielnia bedzie okradac... czy ktos w koncu moze z tym skonczyc??????

czy szanowna redakcja przeczytała uchwałę nr 17/2011? cyt. (...) Walne Zgromadzenie postanawia wprowadzić od 1 stycznia 2012 roku podzielniki elektroniczne w miejsce podzielników wyparkowych.

To ja tu czegoś nie rozumiem..... to teraz można tak sobie oficjalnie napisać, ze uchwaliło się coś niezgodnie z prawem i że się to dalej będzie stosować????? A gdzie jest PROKURATOR???? Na klatkach porozwieszali, ze uchwalili, na swojej stronie że nie uchwalili..... Ludzie o co tu k...a chodzi????

C to czas wymyslec sposob na ZABEZPIECZENIE SIE PRZED TYM! Jakie macie pomysly na zabezpieczenie tych podzielnikow przed parowaniem plynu (po okresie grzewczym)?

Ja tu widzę czyjś interes.Ktoś te podzielniki ciepła wymienia i ktoś te podzielniki ciepła odczytuje.
Zastanawiam się nad faktem kto robi te czynności i za ile.Po drugie znam takie przypadki gdzie te podzielniki ciepła na okres grzewczy są zdemontowane z grzejników.Po trzecie czy ktoś kiedyś kontrolował zamontowanie podzielników ciepła w okresie grzewczym.

.Dlaczego nie można wprowadzić odczytu podzielników energi cieplnej przed sezonem grzewczym i odczyt po sezonie? Spółdzielnia czerpie z tego bardzo duże zyski i dlatego się nie zgadza. Ta sprawa powinna trafić pod Prokurotora.

Dlaczego nie można wprowadzić odczytu podzielników energi cieplnej przed sezonem grzewczym i odczyt po sezonie? Spółdzielnia czerpie z tego bardzo duże zyski i dlatego się nie zgadza.

Polska Norma mówi o tym, ze podzielniki muszą mieć wszystkie pomieszczenia które są w obrębie danej jednostki rozliczeniowej. Oznacza to, ze podzielniki wiszą u wszystkich we wszystkich budynkach i pomieszczeniach i nie może być takiej sytuacji jak teraz, że część mieszkańców je powyrzucała, że budynek np. Spółdzielni tez ich nie ma. Norma mówi też o tym, ze odczyty podzielników mogą być dokonywane tylko po sezonie grzewczym. Nie w tym rzecz. Czy nikt nie widzi tego, ze Spółdzielnia OFICJALNIE NAPISAŁA, ZE TO CO ROBI ROBI NIEZGODNIE Z PRZEPISAMI I ŻE BĘDZIE TO ROBIĆ NADAL????????? To w jakim my kraju żyjemy??????

Drogi "lokatorze" trzeba było być na zebraniu w spółdzielni, miałeś 3 ustawy do przegłosowania! Teraz dopiero Ci się oczy otworzyły!!! Płać a Płacz.

Członkowie przyszli na zebranie jedynie po to, żeby zagłosować na diety dla swoich "faworytów-celebrytów" do Rady Nadzorczej. Na Walnym osiedla Centrum obecnych z prawem do głosowania było około 70-80 członków, z których po głosowaniu do Rady ubyło do stany 27 członków. I tylko ci pozostali w większości pracownicy i emeryci Spółdzielni zagłosowali w tak ważnej dla wszystkich sprawie. Tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie członków naszej spółdzielni jest warte takich właśnie uchwał i zarządzania. Obserwowałem zachowanie niektórych przybyłych "członków". Komentarze z przybyłym razem kolegą na temat zarządu, buńczuczne miny i burzliwe spojrzenia, ale tylko anonimowe okrzyki zza pleców sąsiada i to wszystko na co ich stać. To wszystko i tylko tyle do momentu ogłoszenia wyników głosowania w wyborach do Rady. Potem d..a w garść i do domu przed telewizor lub na piwko. Żałosne. I tak będzie zawsze. Garstka spryciarzy nadal manipuluje ciemnym narodem. Ale taka jest demokracja. Do nastębnych wyborów.

Ludzie! Zapraszam Was wszystkich do lektury obowiązującej członków Spółdzielni, a mianowicie: Ustawa Prawo Spółdzielcze, Statut Spółdzielni i wszelkie regulaminy uchwalane przez Radę Nadzorczą. Wszystkie te uregulowania prawne są dostępne w biurze Spółdzielni i powinniście je znać i przestrzegać i żadać aby Zarząd i inne władze Spółdzielni je przestrzegały. To Wy członkowie tworzycie Spółdzielnię, pamietajcie o tym i bierzcie czynny udział w jej istnieniu, a zwłaszcza teraz w okresie Walnych Zgromadzeń. Wy wskazujecie Zarządowi kierunki działania, ale przy tak niskich frekwencjach na dorocznych zebraniach trudno spodziwać się rewelacji.

Dokładny licznik przepływowy energi cieplnej jest na każdy budynek (energia w kJ ) i gdy nie ma sezony grzewczego to on nie liczy energii cieplnej.Podzielniki wyparkowe są po to aby Względnie Sprawiedliwie Podzielić te zurzyte ciepło odczytane z tego dokładnego licznika przepływowego i tylko podzielić koszty na wszystkich mieszkańców. Bez nich by każdy grzał na maksa , otwierał okna i chulaj dusza piekła nie ma. Podzielniki ciepła nie są licznikami zurzytej energii , a tylko dzielą (podzielniki ) ją na wszystkich mieszkańców bloku . Jak by odczyt był dwa razy w roku to fakt kresek miałbyś mniej ale kosztowałaby ona drożej np blok koszt 15000zł / 500 kresek to = jedna kreska w mieszkaniu 30 zł . Podwójny odczyt 15000 zł / 300 kresek to cena jedna kreska = 50 zł.Koszt na blok nie zmieni się tylko cena kreski i dodatkowa opłata za drugie sprawdzenie podzie;ników.

A no wląśnei na zebranie nie pójdę ale za to na forum to się pomądrzę ot co.Jeszcze siet aki nie urodził co by wszystkim dogodził.Miejcie do siebie samych pretensję.Nieobecni nie mają prawa do głosu.

no to w końcu koniec z podzielnikami czy nie ? ja zawsze na noc zakręcam i oszczedzam i zawsze dopłacam a inni mają zwroty . To jak to jest?

Do aga:
Ja też oszczędzałam zeszłej zimy - w pokoju, który stoi pusty, miałam zakręcony grzejnik i zamknięte drzwi by "nie ciągnęło" i zwrotu miałam 50 zł. Tej zimy zrobiłam odwrotnie - w pokoju, pomimo iż wciąż pustym, grzejnik był odkręcony. Zwrotu naliczyli 360 zł. Naprawdę nie mam pojęcia jak Oni to liczą!

Wiesz Aga podzielnki zostaja ale moja rada jest inna ja zawsze mam zwroty choć nie wielkie ale nie dopłacam. Co robię a no ktoś mądry mi powiedział ustaw termostat na tmpeature jaką potrzbujesz w mieszkaniu i nie zakrecaj ciagle na noc . jedynie zakręcaj kiedy wietrzysz solidnie mieszkanei.Po wywietrzeniu nie odkrecaj od razu zaworów a dopiero a za jakieś pół godziny, zobaczysz jaki będziesz miała efekt. Pozdrawiam

Szanowna Anno
Mając mieszkanie szczytowe choćbyś nie wiem jak ustawiała będziesz miec dopłaty i to nie małe. Co śmieszniejsze - dwa piętra niżej są mniej wiecej takiej samej wielkości zwroty..... Co Ty na to....?

OSZUKANCE p...! :) Zmawiamy sie z sasiadami i lecimy z nimi po calosci - sąd :) Zobaczymy kto ma racje.... :)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.