Wiadomości

  • 50 komentarzy
  • 7538 wyświetleń

Podwyżki czynszu w SMLW

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Grajewie zawiadamia swoich członków, że w związku z wprowadzeniem  przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Grajewie nowych wyższych cen energii cieplnej obowiązujących od 01.10.2022 r. ulega zmianie zaliczka na c.o. oraz podgrzanie wody.

 

Zaliczka na c.o. z kwoty 4,30 zł/m2 na 5,96 zł/m2  (wzrost o  38 %)

Ciepła woda z kwoty 41,26 zł/m3 na 54,06 zł/m3 ( wzrost o  31%)

 

Jednocześnie od 1.01.2023 ulegają zmianie  poniższe opłaty:

  • eksploatacja z kwoty 1,54 zł/m2 na kwotę 1,75 zł/m2  (wzrost o  14%)
  • energia elektryczna z kwoty 0,08 zł/m2 na kwotę 0,12 zł/m2  
  • podatek od nieruchomości z kwoty 0,12 zł/m2 na kwotę 0,13 zł/m2

Podwyżki mają związek z przyjętym planem ekonomiczno-gospodarczym na rok 2023 przez SMLW w Grajewie. 

 

 

 

poniedziałek, 5 grudnia 2022

Morsy mają swojego Mikołaja

poniedziałek, 5 grudnia 2022

Dziecko połknęło bombkę choinkową

Komentarze (50)

Jak wszystko drożeje to nic dziwnego, że i SMLW robi podwyżki tak jak inne spółdzielnie i wspólnoty w Polsce.

A myślałem, że podwyżki będą po 300zł-400 zł tak straszyli w telewizji a tu około 140 zł nie żebym się cieszył ale..... Oby tylko drożej nie było.

Mam takie pytanie bo kiedy mi ty pani "Grażynka" że spółdzielni odpowiadała czemu od stycznia mają nam podnieść eksploatację o 21gr moze to mała kwota ale zawsze czy coś w moim bloku się zmieniło że ułatwiło mi ekspaltowanie moich metrów. A i jeszcze jedno taki tekst w kartce z podwyżka że podnoszą nam odpady z 27 do 67 jak nie będę segregował to pan prezes niech nie pisze do nas użytkowników którzy mają śmietniki ogolno dostępne dla wszystkich którzy nocą mogą podjechac i sobie tam na wrzucać co chcą. Panie prezesie postaw pan wszystkim wiaty wtedy pisz takie tekst w podwyżkach bo to moja się z celem, a jak chcesz to wprowadzić to wiedz że to nie będzie takie łatwe bo nie udowodnisz nam że to my tego nie segregujemy a każdy może nam to podrzucać . Po za tym ten czynsz jest śmieszny ludzie w takim Białymstoku mają mniejsze czynsze w starym budownictwie niż my w takim mieście małym jak Grajewo. Wiem że jest ciężko że wszystko drożeje ale panie prezesie eksploatacja co wy zrobiliście tym blokom które już dawno nadają się do wyburzenia postawione w latach 70 odpowiem za was NIC

Te podwyżki od stycznia 2023 roku: eksploatacja, prąd i podatek to razem około 14 zł.Najwięcej kosztuje centralne ogrzewanie i ciepła woda, ale tego można był się spodziewać... Aby do lata.

Prąd 4 gr więcej oby tylko nie wyłączali prądu na osiedlach - jak inne miasta ogłaszają, że będą ciemne ulice szukając oszczędności bo prąd bardzo drogi strach będzie przed blok wyjść.....

Dlaczego energia elektryczna jest od metra kwadratowego mieszkania a nie od ilości osób? Ten sposób myślenia zasługuje na nagrodę Nobla.

Dlaczego koszt energii liczony jest od m2 a nie od ilości mieszkańców?Używając 3 żarówek(bo parter) płacę więcej za energię niż mieszkaniec czwartego piętra mający mniejsze mieszkanie?Kto wpadł na taki pomysł?Za poprzedniego prezesa,usiłując to wyjaśnić, usłyszałem ?bo tak?

Niech spółdzielnia się wypowie ile wydaje na zarobki dla pracowników.

Energia dotyczy miejsc wspólnych, dlatego podstawa jest słuszna. Mieszkanie "wolność Tomku w swoim domku"

Zapytaj o to też urzędy bo tam przecież płacisz podatki, zapytaj też banki bo tam płacisz prowizje, odsetki,marże. I pamiętaj,że...nikt w sieci nie jest anonimowy, łatwo dojść kto zaczyna hejtować

Czemu e grajewo obcina połowę komentarzy ?

Prąd z 8 gr na 12 - więcej o 50% zapomnieli dopisać ale jest spoko ????. Węgiel i drewno od dawna są sprzedawane innym krajom a Polaczek niech meble w domu pali lub płaci krocie...

Dobry gospodarz ma wszystko w zapasie.Dlaczego nie zakupili węgla po tanszej cenie w czerwcu ,tylko teraz po drogiej cenie kupili?

Ludzie!!! Odłaczcie się od spółdzielni załóżcie wspólnoty. Zobaczycie ile czynsze stanieja! Wybierzcie zarząd wspólnoty który będzie działał nieodpłatnie a nie nabijacie kabzy włodarzom wspólnoty. Polecam sam mieszkam we wspólnocie i jest dużo taniej niż w spółdzielni

A co z dodatkiem 500 zł otrzymanym przez rząd na wegel która spółdzielnia otrzymała. Przecież my płacimy za ogrzewanie cały rok

Ludzie na forum piszecie a gdzie wy byliście jak bylo walne zebranie Na ostatnim zebranu było tylko 12osob.Wiem bo sam byłem. A teraz jesteście mądrzy. Trza chodzić na zebrania i działać /

Czy m2 świecą na częściach wspólnych czy mieszkańcy wychodząc na klatkę schodową automatycznie włączają światło. To jest odpowiedź na podwyżki energii za m2.

To jest istny cyrk na kółkach .
55m2 A czynsz 900 zł. Kogoś naprawdę pokręciło.
/

Dlaczego usuneliście mój komentarz odnośnie odłączenia się od spółdzielni? Żałosne

Bo morawiecki mowił żeby nie kupować bo będzie tańszy. Zbawcy narodu-złodzieje.

Droga redakcjo skoro jest wolność słowa to pozwólcie wypowiedzieć się A nie ucinacie komentarze w połowie.

Zebrania spółdzielni odbywają się w w miejscu w którym nie powinne się odbywać. Jeszcze najprawdopodobniej płacimy za lokal. Dotychczas odbywały się w spółdzielni i było ok. Była wówczas free

Opłata eksploatacyjne do likwidacji

Czy ktos z Panstwa wie ,czy te w/w podwyzski juz wchodza w zycie, czy dopiero w przyszlym roku ?

Zakładajcie podgrzewacze przepływowe a będziecie do przodu o kilkaset złotych rocznie.

No przecież miały być jakieś dopłaty do ogrzewania. Do węgla dla indywidualnych a dla np. spółdzielni miała być kasa dla samorządów na dopłaty dla ciepłowni. Oby nie było tak, że kasa na te dopłaty gdzieś się rozpłynie a podwyżki pójdą na cały gwizdek ;)

Tyle sniegu jest obecnie w Grajewie?

Do Mieszkaniec Wspólnoty co ty jakiś zarządca wspólnoty i agitację przeprowadzasz. We wspólnocie patrze według Ciebie to wszystko prawie za darmo wiesz co ale bajki to o 19:00 wystarczy popatrzyć jak wyglądają wspólnoty na os. Południe nie polecam.

Jeden budynek wspólnoty na os.Południe nie ma nawet ławek pod blokiem i przychodzą pod blok Spółdzielni aby trochę posiedzieć latem tylko pozazdrościć.

Ojej jak ten Mieszkaniec Wspólnoty troszczy się o innych zaraz mu serduszko pęknie.... on ma tak dobrze a inni źle.

Czytacie o podwyżkach a nie o tym co was czeka jak nie zapłacicie opłaty eksploatacyjnej do 20-go dnia każdego miesiąca/

Prawdziwą podwyżkę odczujemy przy rozliczeniu co, jak wzrośnie wartość jednostki i trzeba bedzie dopłacić 1000 zł do ogrzewania

Do elo.Pierwsza podwyzka jest od 1 pazdziernika ,a druga od 1 stycznia 2023 r.

Proszę o poinformowanie członków spółdzielni jak jest z dofinansowaniem przez rząd opłat za energię cieplną i elektryczną i jak to się przekłada na wspomniane powyżej podwyżki. Dlaczego nie pokazujecie dokładnego rozliczenia a jedynie efekt końcowy w postaci kwoty jaką ma zapłacić każdy z lokatorów.

Do elo podwyżki za wodę i ciepło obowiązują już od 01.10.2022 , a pozotałe od stycznia 2023

Po co siedzi tyle osób w dziale technicznym, przecież w innych spółdzielniach np. Zgoda jest prezes plus księgowa i zastępca księgowej. To żart tyle razy mówiono o zmniejszeniu pracowników i cisza. Zamiast ograniczać są przyjmowani następni. To szok moja siostra mieszka w Warszawie na Woli i płaci mniejszy czynsz jak ja, a osób, a mieszkających, tyle SAMO.

@Wojtek : "Ojej jak ten Mieszkaniec Wspólnoty troszczy się o innych zaraz mu serduszko pęknie...." (...) - obrzydliwe zachowanie pasywno-agresywne.

czekam na odpowiedź i uzasadnienie administratora portalu e-grajewo, dlaczego połowa mojego komentarza została wycięta i nie opublikowana na forum

Czynsze w spółdzielni są najdroższe niestety

Do Anna. Nie interesuje mnie jak wyglądają wspólnoty na os. Południe, wiem że w mojej wspólnocie jest dobrze i taniej niż w spółdzielni. To zapewne kwestia odpowiedniego zarządzania. Na przykładzie mojego bloku mogę się wypowiadać. Blok ocieplony, niedawno odnowiona elewacja, nowa kostka pod blokiem, blok ogrodzony, nowy plac zabaw. A w spółdzielni dalej są bloki niedocieplone, zawilgocone itp. A ludzie czynsz i fundusz remontowy płacą.Nikogo nie agituje daje tylko pod rozwagę.

"Ktos " i "mieszkanka", dziekuje bardzo za odpowiedz i pozdrwiam !

Dopóki komentarz nie nosi znamion przestępstwa. Nie nawołuje do nienawieści danej konkretnej osoby, czy organizacji, nie jest komentarzem uwłaczającym godności ludzkiej osoby o konkretnym imieniu i nazwisku. Nikt nie ma prawa przekazać Panu adresu IP osoby komentującej.Do Krzyśka.Jak szkoda tobie ,że ktoś posiedzi na ławce to też pobieraj opłatę .Ha ha ha

Do Janiny Grajewianki. Proszę porównać ile bloków administruje Zgoda, a ile SMLW

eksploatacja w górę, a potem zebrania 3 dni w Balton, ale gospodarność masakra

Do Mieszkaniec wspólnoty - Cytat wcześniejszej wypowiedzi Mieszkaniec wspólnoty"Ludzie!!! Odłaczcie się od spółdzielni załóżcie wspólnoty. Zobaczycie ile czynsze stanieja!...." Późniejsza wypowiedz Mieszkaniec wspólnoty "Nikogo nie agituje daje tylko pod rozwagę." A ja daję pod rozwagę intencje Pana/Pani wypowiedzi? Widać odrazu, że to nie agitacja :-)

A do czego i po co ta agitacja? Zmiany w prawie spółdzielczym będą i bez tego. -

Prośba do administratora. Proszę zamieścić mój wcześniejszy wpis, który jest podobny do wpisu Mieszkańca wspólnoty.Jeśli wpis Mieszkańca wspólnoty jest na forum to mój też powinien być.

Ludzie!!! Odłaczcie się od wspólnoty załóżcie ....... Zobaczycie ile czynsze stanieja! Wybierzcie zarząd który będzie działał nieodpłatnie a nie nabijacie kabzy włodarzom wspólnoty. Polecam sam mieszkam we ....... i jest dużo taniej niż w wspólnocie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.