środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

Podsumowanie weekendu

Weekend sylwestrowo – noworoczny za nami. Dla wielu osób był to czas imprez, spotkań ze znajomymi, jak również podróży. Mundurowi w ciągu dwóch ostatnich dni zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych zarówno przez pieszych, jak i kierujących, poddając szczególnej weryfikacji miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Rezultat takich sprawdzeń to kolejne dwa zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto mundurowi ujawnili jednego nietrzeźwego kierującego pojazdem mechanicznym oraz interweniowali w jednym zdarzeniu drogowym, którego uczestnicy nie odnieśli obrażeń ciała.

W ubiegłą niedzielę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, w trakcie weryfikacji punktów naniesionych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dwóm kierowcom zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h. W obszarze zabudowanym. Pierwszy z nich- mieszkaniec powiatu gołdapskiego przekroczył prędkość o 64 km/h w miejscowości Popowo na trasie K61. Mężczyzna nie negował popełnienia wykroczenia, przyjął mandat w kwocie 500 zł i 10 pktów karnych. Zostało mu również zatrzymane prawo jazdy na co najmniej 3 miesiące. Jeszcze większym lekceważeniem ograniczeń prędkości wykazał się kierujący osobowym Fordem, który w miejscowości Guty przekroczył prędkość aż o 80 km/h. Mężczyzna - obywatel Estonii został ukarany 500 - złotowym mandatem karny oraz utratą prawa jazdy na co najmniej 3 miesiące.

Ponadto na terenie powiatu grajewskiego ujawniono jednego nietrzeźwego kierującego pojazdem mechanicznym, którego wstępne badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do zdarzenia doszło w dniu 1 stycznia 2017 w godzinach przedpołudniowych na terenie gminy Grajewo. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, a teraz jego postępowaniem zajmie się sąd.

Według policyjnych statystyk weekend sylwestrowo – noworoczny na terenie powiatu grajewskiego upłynął spokojnie: odnotowano jednego nietrzeźwego kierującego pojazdem mechanicznym i jedną kolizję, której uczestnicy nie odnieśli obrażeń ciała. Ponadto nie doszło do większych zdarzeń kryminalnych ani wypadków drogowych. Policyjne patrole czuwały nad bezpieczeństwem osób podróżujących drogami powiatu grajewskiego oraz wszystkich tych, którzy spędzali ostatni i pierwszy dzień roku na terenie naszego powiatu.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.