Kraj

Podsumowanie akcji "Znicz"


Podczas zakończonej już tegorocznej akcji "Znicz” podlascy policjanci zatrzymali blisko osiemdziesięciu pijanych kierowców. W tym czasie na terenie województwa doszło do 16 wypadków drogowych, w których zginęły cztery osoby a 27 zostało rannych.

W miniony piątek podlascy policjanci już po raz kolejny rozpoczęli na drogach naszego województwa akcję "Znicz”. Trwała ona przez cztery kolejne dni. W tym czasie doszło do 16 wypadków drogowych, w rezultacie, których zginęły 4 osoby w tym 2 pieszych, zaś 27 zostało rannych z czego 4 pieszych. Wypadki śmiertelne miały miejsce w powiatach: monieckim, suwalskim, kolneński i wysokomazowieckim. Niestety także i tym razem, w trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy kontroli okazało się, że nie zabrakło kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po spożyciu alkoholu. Mundurowi na szczególnie ruchliwych w tym czasie drogach zatrzymali 76 pijanych kierowców. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się jadący fiatem cinquecento 50 - letni mieszkaniec powiatu augustowskiego. Zatrzymany w piątek po godzinie 19.00 w miejscowości Łabętnik mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że ma już zatrzymane prawo jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych, obowiązujący do 2013 roku
- informuje KWP w BiałymstokuPodczas pięciu dni świątecznego długiego weekendu na terenie powiatu ełckiego doszło 8 niegroźnych kolizji oraz 2 wypadków, w których 3 osoby zostały ranne. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących.


Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, Żandarmerii Wojskowej i Inspekcji Transportu Drogowego czuwali nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Funkcjonariusze byli obecni na ulicach miasta oraz ciągach komunikacyjnych prowadzących do cmentarzy, gdzie ręcznie regulowali ruchem. W czasie pełnienia służby na drogach wykorzystywali policyjne wideorejestratory oraz alkomaty, zarówno w oznakowanych jak i nieoznakowanych radiowozach. Policjanci podczas kontroli zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci.

Od piątku do wtorku odnotowano 2 wypadki drogowe, w których ranne zostały 3 osoby. Doszło też do 8 niegroźnych kolizji.

Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 196 pojazdów, w wyniku których na kierowców nałożyli 76 mandatów karnych, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących
- informuje KPP w Ełku

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.