poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 9991 wyświetleń

Podsumowanie 2006 r., cz.1

Rok 2006 już za nami. Czas na pierwsze podsumowanie ubiegłych 12 miesięcy. Jaki był ten rok dla powiatu grajewskiego ? Prezentujemy naszym zdaniem najważniejsze wydarzenia 2006 roku. 


1. Styczeń
- premier Kazimierz Marcinkiewicz powołał na stanowisko Wojewody Podlaskiego Jana Dobrzyńskiego, działacza Prawa i Sprawiedliwości bliskiego współpracownika ówczesnego Ministra Rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

2. Luty - policjanci z wydziału dochodzeniowo - śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami białostockiego zarządu Centralnego Biura Śledczego zatrzymują w Grajewie dwóch współwłaścicieli firmy paliwowej oraz komendanta PPSP w Grajewie Dariusza B. i naczelnika sekcji kwatermistrzowskiej Tomasz T. Pierwszym dwóm Prokuratura Okręgowa w Suwałkach zarzuciła wręczenie łapówki. Komendanta oraz kwatermistrza zatrzymano za przyjęcie korzyści majątkowej oraz niedopełnienie obowiązków. Wkrótce Dariusz B. zostaje odwołany ze stanowiska komendanta. W grudniu prokuratorzy przesyłają akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Grajewie. Oskarżonym grozi do 8 lat więzienia.     

3. Marzec - w jednym z białostockich hipermarketów na gorącym uczynku kradzieży został zatrzymany 28-letni Jacek G., posterunkowy z KPP w Grajewie. Sprawca nie płacąc próbował wynieść ze sklepu między innymi spodnie i dwie koszulki Nike wartości 380 zł. Policja wszczyna postępowanie wyjaśniające. Pod koniec miesiąca do komendy trafia opinia lekarska od lekarzy biegłych z ZOZ w Choroszczy, z której wynika że policjant posiada zaburzenia psychiczne (tzw. fuga dysocjacyjna) i w momencie kradzieży nie rozumiał znaczenia czynu. Oznacza to, że funkcjonariusz nie stanie przed sądem. Aktualnie Jacek G. wciąż przebywa na zwolnieniu lekarskim. 

4. Kwiecień – tragiczny wypadek drogowy na trasie Białystok – Grajewo. W miejscowości Downary 21- letni kierowca volkswagena wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zatrzymał się, doprowadzając do zderzenia z jadącą od strony Grajewa mazdą. W rozbite i zmiażdżone samochody wbija się jadący z Białegostoku opel. W drogowej katastrofie na miejscu ginie sześć osób, w tym nienarodzone dziecko. Nazajutrz w monieckim szpitalu umiera matka dziecka. Cztery osoby zostają ranne. W listopadzie Sąd Okręgowy w Łomży skazuje sprawcę wypadku na pięć lat więzienia i 10-letni zakaz prowadzenia samochodów.

5. Maj – wydana zostaje decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego polegającego na budowie wytwórni pasz na działkach położonych w przy ul. Wiórowej w Grajewie. Olsztyńska firma „Wipasz” rozpoczyna inwestycję.

6. Czerwiec - Badania laboratoryjne przeprowadzone przez WIOŚ Białystok delegatura Suwałki stwierdzają obecność bakterii sinic w jeziorze Dręstwo gm. Rajgród. Sanepid ogłasza tymczasowy zakaz kąpieli w akwenie. Na początku lipca sinice ustępują. Także w czerwcu nadchodzi pierwsza fala 30-stopniowych upałów oraz suszy w rolnictwie.  


Sonda: A jaki dla Ciebie był 2006 rok ?


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

poniedziałek, 4 grudnia 2023

Kondolencje mł. bryg. Andrzejowi Beczko

niedziela, 3 grudnia 2023

Kondolencje p. Leszkowi Laszczkowskiemu

Komentarze (2)

"fuga dysocjacyjna" czyli zniesiona możliwość grajewskiej policji do oczyszczenia się i wywalenie ze swoich szeregów złodzieji. Wstyd !

luty, marzec brawo za odwagę dla autora...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.