sobota, 2 lipca 2022

Kraj

Podpalił "dla draki"

11 sierpnia 2009
- Sprawcy ukryli grzejnik w polu kukurydzy
Noc w policyjnej celi spędzili 29-letni Kazimierz W. i 18-letni Szymon S.. Policjanci ustalili, że ukradli oni wspólnie jeden aluminiowy grzejnik i ukryli go w polu kukurydzy. Gdy chcieli wynieść z domu drugi grzejnik zostali schwytani. Teraz odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po północy. Pokrzywdzona zadzwoniła do oficera dyżurnego, że schwytała sprawcę kradzieży. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 18-letni Szymon S. ukradł aluminiowy grzejnik, który leżał w jednym z pokoi w domu jednorodzinnym. Łup ukrył w polu kukurydzy. Gdy wracał po drugi grzejnik schwytali go domownicy. Ponadto okazało się, że 18-latka wpuścił do domu jeden z członków
rodziny 29-letni Kazimierz W. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów.

Funkcjonariusze znaleźli skradziony grzejnik i zwrócili go właścicielce. Teraz 29-letniemu Kazimierzowi W. i 18-letniemu Szymonowi S. grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


- Czterech poszukiwanych w rękach policjantów
Tylko wczoraj w ręce policjantów trafiło 4 poszukiwanych. Jednego z nich kilka dni temu ełccy kryminalni namierzyli w Niemczech. Wczoraj poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został przekazany stronie polskiej.

Wczoraj ełccy policjanci zatrzymali 17-latka, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia do ośrodka szkolno-wychowawczego. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali kobietę poszukiwaną listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Ełku za oszustwa kredytowe. Od 2005 roku ukrywała się ona w Hiszpanii, a w Ełku przebywała na wakacjach.

Również w poniedziałek w ręce policjantów wpadł poszukiwany nakazem doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Giżycku.

Ponadto, na podstawie informacji przekazanych przez ełckich kryminalnych, kilka dni temu w Niemczech zatrzymano poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Wczoraj przekazano go stronie polskiej. Teraz mężczyzna skazany między innymi za przestępstwa narkotykowe, najbliższe miesiące spędzi w polskim więzieniu.

- Podpalił 6 plastikowych kontenerów „dla draki”
Ełccy policjanci zatrzymali 18-letniego Rafała M., który jak stwierdził „dla draki” podpalił kartony znajdujące się przy plastikowych kontenerach na śmieci. W wyniku tego całkowitemu zniszczeniu uległo 6 kontenerów oraz uszkodzony został drewniany płot i lampa oświetleniowa. Straty spowodowane przez 18-latka to 7,5 tysiąca złotych. Teraz odpowie
on za zniszczenia mienia. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 3 sierpnia br. wieczorem. Jak ustalili policjanci, pijany Rafał M. przechodząc ulicą Jana Pawła II obok kontenerów na śmieci wpadł na pomysł, żeby podpalić znajdujące się tam kartony. W wyniku jego zachowania całkowitemu spaleniu uległo 6 plastikowych kontenerów. Uszkodzony został również drewniany płot i lampa oświetleniowa. Straty oszacowano na 7,5 tysiąca złotych. Dzisiaj policjanci zatrzymali 18-letniego Rafała M.

18-latek usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Ełk

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.