niedziela, 21 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12478 wyświetleń

Podlaskie się wyludnia

Województwo podlaskie należy do czołówki rejonów kraju skąd ucieka najwięcej osób. Według szacunków Głównego Urzędu Statystycznego około 9,2% czyli 110 tysięcy mieszkańców województwa przebywa za granicą dłużej niż 3 miesiące.

Alarmujące dane przedstawia Rzeczpospolita. Dziennik pisze, że z 2 mln Polaków przebywających poza Polską 1,56 mln jest tam dłużej niż rok.
– Nie ma większych szans, by ci ludzie wrócili do kraju – ocenia na łamach gazety prof. Krystyna Iglicka, demograf, rektor Uczelni Łazarskiego.

Na podstawie danych GUS, który pierwszy raz policzył ubytek ludności w poszczególnych regionach, można wyliczyć, że na województwo podlaskie jest na drugim miejscu pod tym względem. Wyprzedza nas tylko Opolszczyzna. Michał Czarnik, ekspert do spraw rodziny z Fundacji Republikańskiej wskazuje „Rz”, że dane GUS potwierdzają, że zwłaszcza ludzie młodzi są grupą społeczną, która nie znajduje w Polsce perspektyw na pracę oraz założenie i utrzymanie rodziny.
- Radykalnie trzeba likwidować bariery utrudniające młodym dostęp do pracy i rozwoju zawodowego oraz wspierać rodziny z dziećmi – podkreśla Czarnik (za: 4lomza.pl)

niedziela, 21 kwietnia 2024

ROD "Oaza" - OGŁOSZENIE

Komentarze (7)

Dołożę się do paliwa gdy dety wjadą po ty by zaorać moje regiony rodzinne , i tak nie ma nadziei tylko podnoszą podatki w końcu sami rządzący zostaną i będą płacić na siebie hehe a ja za tym bo ile to można naród Polski męczyć........

a ja tu zostanę i życie biedne będę toczyć, bo Podlaskie to moja mała ojczyzna :-)

Jakoś mnie to szczególnie nie dziwi ;)

i czego tu wracać wyjechaliście nie wracajcie kraj rozkradziony a robić na nierobów z wiejskiej nie ma co

i czego tu wracać wyjechaliście nie wracajcie kraj rozkradziony a robić na nierobów z wiejskiej nie ma co

Podziękujcie Tuskowi i jego "zielonej wyspie"

Policja skarbowa będzie musiała coraz mocniej cisnąć malejącą liczbe produktywnych by nakarmić rosnąco liczbę nieproduktywnych. Demografia jest faktem więc nie podlega dyskusji. Koniec.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.