poniedziałek, 4 grudnia 2023

Kraj

  • 3 komentarzy
  • 4080 wyświetleń

Podlaska Marka Roku 2008

Od 23 lutego do 8 marca wszyscy mieszkańcy województwa podlaskiego mogą oddawać swoje głosy w ramach Plebiscytu stanowiącego część tegorocznej edycji konkursu Podlaska Marka Roku. Pośród osób, które oddadzą swój głos, rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody!

ODDAJ GŁOS NA SWOJEGO FAWORYTA – WYGRAJ LAPTOPA!


Jak oddać głos na swojego faworyta?
1.Wystarczy wydrukować i wypełnić specjalny kupon: Pobierz Kupon Konkursowy

2. W treści kuponu należy wpisać swoich faworytów w poszczególnych kategoriach konkursowych. Kliknij, aby zobaczyć listę kandydatów wraz z opisami:

„Smak”
„Miejsce”
„Przedsięwzięcie”

 „Produkt”

 


3. Wydrukowane i wypełnione kupony należy przesłać pocztą na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1
15-888 Białystok
z dopiskiem: Podlaska Marka Roku 2008


Regulamin Plebiscytu na Nagrodę Podlaskich Konsumentów można pobrać TUTAJ 
Organizatorem konkursu Podlaska Marka Roku 2008 jest Marszałek Województwa Podlaskiego.

 

 

Nasza propozycja

Obchody 64 rocznicy  bitwy 9 PSK AK  z Niemcami w rejonie Osowe Grzędy

Producent/Wykonawca: Starostwo Powiatowe w Grajewie

Opis zgłoszenia: Od 1994 r. na terenie powiatu grajewskiego obchodzone są corocznie obchody bitwy PSK AK z Niemcami na Czerwonym Bagnie, stoczonej w ramach Akcji ,,Burza” 8 września 1944 r. W dniu 9 września 2008 r. uroczystość rozpoczęła się okolicznościową mszą św. w rajgrodzkim sanktuarium, na którą przybyli: żyjący uczestnicy bitwy, kombatanci, poczty sztandarowe, władze samorządowe, wojsko – 15 Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego z Giżycka, harcerze, uczniowie szkół powiatu grajewskiego, członkowie rodzin poległych oraz zaproszeni goście i mieszkańcy. Dalsza część uroczystości miała miejsce przed obeliskiem na Grzędach w Biebrzańskim Parku Narodowym. Obelisk upamiętnia poległych w bitwie partyzantów, rozstrzelanych mieszkańców wsi Grzędy oraz zamordowanych przez NKWD i Gestapo leśników nadleśnictw: Grajewo i Rajgród. Wspomnieniami uczczeni zostali partyzanci z ziemi grajewskiej, którzy zginęli podczas bitwy z Niemcami w rejonie Osowe Grzędy.

Uroczystość jest swoistą lekcją historii dla mieszkańców powiatu grajewskiego. Wspólna modlitwa za tych, którzy dla wolności i niepodległości naszej Ojczyzny złożyli ofiarę krwi, zdrowia i życia świadczy o tym, że ofiara ta nigdy nie została zapomniana. Uroczystość ma też wielki emocjonalny wpływ na żyjących uczestników bitwy. Wyrażają oni często poprzez łzy wzruszenia zadowolenie, że pamięć o ich czynie jest kultywowana. Ponadto impreza ma na celu popularyzowanie i utrwalanie w pamięci społecznej barw, tradycji i dziejów walk 9 PSK i 9 PSK AK, pielęgnowanie i popularyzowanie tradycji oręża polskiego oraz kształowanie i umacnianie w społeczeństwie, zwłaszcza wśród młodzieży, obywatelskiej postawy wobec spraw obronności Rzeczypospolitej Polskiej. Dodatkowym efektem  uroczystości jest  możliwość integracji młodzieży z różnych środowisk oraz szerokiej wzajemnej współpracy władz samorządowych, a także organizacji pozarządowych.GALERIA ZDJĘĆ (
fot. KW)

Komentarze (3)

W kategorii miejsce/przedsięwzięcie jest wydarzenie z terenu naszego powiatu - Zachęcam do głosowania na nie.
Starostwo Powiatowe w Grajewie – Obchody 64 rocznicy bitwy 9 PSK AK z Niemcami w rejonie Osowe Grzędy

W zeszłym roku firma z Grajewa przegrała tylko o jeden głos z laureatem w tym konkursie!!!!!

Dobrze byłoby, żeby ta inicjatywa została doceniona.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.