Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 3269 wyświetleń

Podkomisarz D. Łomiński z KPP w Grajewie to najlepszy dyżurny

Funkcjonariusze reprezentujący komendy z całego województwa walczyli o tytuł najlepszego dyżurnego podlaskiej Policji. W swoich zmaganiach musieli wykazać się między innymi wiedzą ogólnopolicyjną oraz przepisami prawa karnego. Następnie każdy dyżurny musiał podjąć właściwe decyzje w kilku zdarzeniach, które wystąpiły jednocześnie. Wszystko pod presją czasu. Dodatkowo obsługiwał środki łączności i systemy informatyczne. Tak wygląda codzienna służba jednych z najbardziej doświadczonych policjantów.

 

Podkomisarz Daniel Łomiński z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie to najlepszy dyżurny garnizonu podlaskiego 2023 roku.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zakończyły się Wojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektor Jacek Kumpiałowski pogratulował zwycięzcom i podziękował policjantom za udział w zmaganiach.

Na pozycji drugiej w turnieju uplasował się aspirant sztabowy Krzysztof Kłaczyński reprezentujący Komendę Miejską Policji w Suwałkach, natomiast na trzeciej aspirant sztabowy Łukasz Gołębiewski z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch konkurencjach. Pierwsza z nich obejmowała test wiedzy ogólnopolicyjnej składający się z 60 pytań, natomiast druga symulację pracy. Każdy dyżurny musiał podjąć właściwe decyzje w kilku zdarzeniach, które wystąpiły jednocześnie. Zdarzenia dotyczyły rozboju i kolizji drogowej. Wszystko pod presją czasu. Dodatkowo policjant obsługiwał środki łączności i systemy informatyczne. Tak wygląda codzienna służba jednych z najbardziej doświadczonych policjantów. 

 

W finale uczestniczyło 14 najlepszych policjantów służby dyżurnej z jednostek powiatowych województwa podlaskiego. To oni uzyskali najlepsze wyniki w swoich komendach. Podstawą klasyfikacji końcowej była suma punktów zdobytych przez zawodnika w każdej z konkurencji finałowych. Najlepszy dyżurny będzie reprezentował garnizon podlaski w zawodach ogólnokrajowych, które odbędą się w dniach 22 i 24 listopada w Szkole Policji w Katowicach. 

Gratulujemy 

Komentarze (3)

Brawo. Gratulacje.

To prawda. Zawsze wysoki poziom kultury jak się podchodzi do okienka. Brawo

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.