wtorek, 28 września 2021

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10967 wyświetleń

Pocisk artyleryjski na plaży

Pocisk artyleryjski na plaży

Pracownicy wykonujący prace na plaży nad jeziorem Selment Wielki ujawnili przy brzegu pocisk artyleryjski najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który zdetonuje pocisk. Pamiętajmy, nasz teren bogaty jest w niewybuchy i niewypały. W przypadku ich znalezienia należy od razu powiadomić służby. 

Kolejny niewybuch został ujawniony na terenie powiatu ełckiego. Zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku policjanci otrzymali wczoraj od pracowników wykonujących prace ziemne na plaży. Do zdarzenia doszło w miejscowości Koziki nad jeziorem Selment Wielki. Na miejsce został wysłany policjant z przeszkoleniem minersko-pirotechnicznym, który potwierdził, że jest to pocisk artyleryjski najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który specjalistycznie zdetonuje pocisk. 

Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia niewybuchów i niewypałów w postaci pocisków, zapalników, bomb, nabojów, granatów, min itp. należy niezwłocznie przekazać informację odpowiednim służbom. Należy mieć świadomość, że wojskowe materiały wybuchowe są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. - informuje KPP Ełk__________
Na gorącym uczynku został zatrzymany 27 -latek po tym, jak zagroził nożem stróżowi jednej z firm i zażądał pieniędzy. Kiedy pracownik odmówił, napastnik w złości zniszczył plandekę na przyczepie samochodowej, powodując straty 1 000 złotych. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu. 

Dzisiejszej nocy pracownik pilnujący terenu jednej z firm poprosił policjantów o pilną interwencję. Okazało się, że na teren zakładu wszedł młody mężczyzna, wyjął nóż i zażądał utargu. Zgłaszający odmówił wydania pieniędzy i zamknął się w stróżówce. Wówczas agresor podszedł do stojącej obok przyczepki samochodowej, w złości nożem pociął plandekę i uciekł. Wartość zniszczenia została oszacowana na 1.000 złotych. 
Policjanci w poszukiwaniu mężczyzny opatrolowali teren i znaleźli go w zaroślach. Mężczyzna na widok radiowozu próbował uciekać. Został przez policjantów zatrzymany klika metrów dalej. 27-latek był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. 
Policjanci wyjaśniają teraz wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Jeżeli okaże się, że w tym przypadku doszło do usiłowania rozboju 27-latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. - informuje KPP Ełk

 

Komentarze (1)

Ten pocisk artyleryjski to mi wyglada na bombę lotniczą?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.