Wiadomości

  • 25 komentarzy
  • 14676 wyświetleń

PKS przy ul. Kopernika?

Jeszcze w tym roku przy ulicy Dwornej w Grajewie powstanie nowoczesne targowisko. Miasto Grajewo otrzymało pieniądze na modernizację bądź budowę lokalnych targowisk z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

Po uruchomieniu nowej targowicy będzie likwidowany rynek przy ul. Kopernika. Tym atrakcyjnym miejscem interesuje się PKS. Na razie przedłużana jest umowa na dzierżawiony od lat plac przy ul. Ks. Popiełuszki z niewielkim budynkiem dworca PKS.

Miastu zapewne będzie jednak zależało, żeby teren przy drodze krajowej nr 61 dobrze sprzedać i przeznaczyć pod inwestycje. Również samorząd powiatowy od lat lobbuje, by dworzec autobusowy znalazł się np. tam gdzie dworzec PKP, być może w końcu zabytkowy, niszczejący budynek przy ul. Kolejowej zacząłby funkcjonować i "wróciłoby w to miejsce życie”.

Czy zatem komunikacja autobusowa po obecnym rynku to dobry pomysł?


fot. e-Grajewo.plKomentarze (25)

Na ul.Popiołuszki brakuje jeszcze 'Biedronki' -kto jest za.

no i zajebiście:) bo patrzeć nie można na te śmierdzące pks-y.

dobrym pomyslem jest polaczenie dworca pks z pkp

Foto nr. 2 > Panowie szkoda pokazywać takie drogi ;/

na dworzec PKP jak podróżni będą biegać przez całe miasto nie każdego stać na taxi

nie!! tragedia za daleko od centrum miasta!! parodia

tez uważam ze to za daleko, i zgadzam się z tym ze pks mogło by być połączone z pkp ..

przez dlugie lata PKP I PKS egzystowaly na wspolnym terenie i funkcjonowalo bardzo dobrze,dlaczego od ok.20 lat wszystko robi sie na przekor podroznym,jak zarowno mieszkancom ,nikt nic z tego nie ma( dworzec PKP niby zabytek,ruina,PKS straszy w dzien i noca)czy wlodarze miasta nie moga podjac stanowczej decyzji?Czy nie wszyscy byliby zadowoleni gdyby te dwa ZAKLADY egzystowaly wspolnie dla dobra podrozujacych ,jak i mieszkancow ( jak was widza tak was pisza)

Najlepszym rozwiązaniem była by likwidacja oddziału PKS w Grajewie.To zmniejszyło by koszty.Zatrudnianie tylu ludzi do obsługi /czego/a czasami są kleiki przy kasie.
POdobnie postąpiono w Kolnie.

PKS to dziadostwo autobusy stare, śmierdzące, bez wentylacji i ogrzewania i wleką się po 50 km/h. Jazda autobusem to mordęga a jeszcze trzeba za to płacić. Jak może jeszcze funkcjonować taki przeżytek ?

Dobrym pomysłem jest połączenie PKP i PKS. Było by wygodnie i funkcjonalnie. Czas pomyśleć jak zacząć realizować ten pomysł.

w zasadzie PKS i PKP powinny być położone bliżej siebie, komfort dla podróżującego

Bardzo dobrze kiedyś był pks obok pkp i był bar i czytelnia -bylo miejsce gdzie mozna bylo poczekać a teraz to aż strach patrzeć wszystko niszczeje.

dobre rozwiązanie pod warunkiem że na skrzyżowaniu przy przejezdzie kolejowym zamontują sygnalizację świetlną w przeciwnym razie autobusy będą miały duże
opóznienia

Głubszego pomysłu z tym dworcem to świat nie słyszał..w normalnych miastach dworce pkp i pks są obok siebie.

W Bielsku Podlaskim dworce PKP i PKS są w jednym miejscu. Doskonale się to sprawdza.

do Kurp,Grajewo to nie Kolno,dlaczego mamy pozbawiac ludzi pracy?Czy az tak duzo jej jest u nas?trzeba zabiegac o to zeby jej przybywalo a nie niszczyc wszystko.Widac ze to nie grajewiak.

Sama raczej nie korzysttam zusług PKS ale uważam,że to dobry pomysł połączenia,pod warunkiem,że komfort poczekalni dla podrużujących polepszy się. Poza tym rozwiązałoby to pewną niewygodę funkcjonowania w obecnym miejscu PKS-u dla mieszkańców miasta, w tym miejscu jest zbyt duży ruch,czasami trudno jest przejść przez przejście.

Ciekawe , ze ludzie zapomnieli, a moze urodzili sie juz po rozlace dworcow PKP i PKS, tak bylo w Grajewie i wielu innych miastach PKP i PKS mialy dworce obok siebie. W Grajewie od strony torow byl dworzec PKP, a od frontu dworzec PKS, co by ludziska nie maszerowali miedzy dworcami. Byla tam takze swietlica i bar . Odkrywamy (a moze odkurzamy stare pomysly) ??

dworzec PKS i PKP powinni być obok siebie

ciekawe kto będzie biegał tyle drogi z Pksów na PKP... nienormalne to jest. Powinno być połączone PKP z PKS tak jak w Białymstoku lub Ełku... wszystko obok siebie. Ten stary budynek na PKP powinien być użytkowany...

Problem jest natury właścicielskiej, gdyż PKP należy do powiatu, który albo nie potrafi lub nie chce z nim zrobić co należy. Nic nikomu by się nie stalo gdyby powiat scedował budynek dworca na rzecz miasta, które z kolei zobowiązałoby się do rewitalizacji tego miejsca, jakby nie było PKS-y to głowny środek komunikacji masowej w naszym powiecie, więc dziwi mnie że władze powiatu nic w tej sprawie nie robią. Tu pojawia się też idrugi problem jakim jest owo nieszczęsne "skrzyżowanie" przy przejeździe. Można je zmodernizować, lecz nie lezy to w kompetencji władz miasta tylko w gestii pewnego towarzystwa wzajemnej adoracji z pewnej instytucji. Na to nic poza blokowaniem ulic poradzić nie możemy. Jest jednak moim zdaniem inne rozwiązanie - budowa przejazdu jako przedłużenia ul. Strażackiej co dobrze harmonizowałoby z ciągiem komunikacyjnym Koszarowa-Dworna-Strażacka. Połączenie jego z ul. Konopnickiej cześciowo odblokowałoby przejazd na Piłsudskiego. W obrębie miasta są 2 (dwa!!!) przejazdy przez tory kolejowe i może wreszcie ktoś dostrzeże że jest to zbyt mało.

Z roku na rok coraz mniej połączeń zarówno PKP jaki i PKS Społeczeństwo wzbogaca sie i w każdym domu wzrasta liczba prywatnych środków transportu Jeszcze pare lat i nie bedzie potrzebne ani PKP ani PKS to po co wogóle w to inwestować?

Na całym świecie umieszcza się dworce kolejowy i autobusowy w sąsiedztwie. Nasi włodarze miasta chyba zapomnieli komu one służą. Wstyd!!!

Okazały i wygodny dworzec jak na tamte czasy ,wybudowany za cara, dość długo służył mieszkańcom . W okresie transformacji - wygląda okropnie, widocznie czeka na gości EURO, bo ci odwiedzą nie tylko stadiony, mają rodziny i znajomych w całym kraju, wcześniej jednak powinien zawitać na tym dworcu premier Tusk, zakupić bilety i zjeść śniadanie w poczekalni, bo dawna dworcowa restauracja w remoncie . SMACZNEGO !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.